Doplňuji zásoby

Se zjištěním, že se mé těhotenství přehouplo do poslední třetiny, jsem začala být trochu nervózní, protože přípravy skoro vůbec neřeším (mimo těch šicích). Prostě s Žížou jsem pořád zkoumala, co a kolik čeho koupit, abych byla na příchod mimča připravená. Tašku do porodnice jsem měla nachystanou hned první den, kdy jsem nastoupila na mateřskou. Teď to pěkně flákám.

Pravda je, že vše podstatné máme, že jo. Postýlku, kočárek, autosedačku, chůvičku, monitor dechu a zkušenosti. Ty hlavně.

Nu, ale něco bych připravovat měla. Protože jsme další dítě plánovali, tak jsme si po Žížovi vše schovávali, že co půjde použít, tak použijeme, nemám ráda plýtvání. Velmi mne potěšilo, že z těch prvních měsíců je použitelné vše. Miminka to prostě nezvládnu zamazat a vyrostou z toho tak rychle, že to pořád vypadá jako nové. Ale i tak jsem musela koupit i něco nového, to je jasné! Ta touha „vymazlit“ si miminko je a ráda bych, aby naše děti neměly úplně na chlup stejné outfity, abych je pak na fotkách rozeznala 🙂

Velkým tématem u nás je teď látkování. Já i muž jsme se shodli, že opět chceme látkovat. Žíža byl v látce celý den, vyjma dlouhých procházek venku přes zimu, měla jsem strach, abych ho nemusela někde v mrazu v bojových podmínkách přebalovat, tak byl v papírové, i když teď vím, že to bylo naprosto zbytečné. Papírovou měl i na noc, protože byl naprosto úžasné miminko, co po šestinedělí, kdy jsme si oba srovnali biorytmus, spal celou noc. Opravdu. I dvanáct hodin v kuse. Bez kojení. Tak to jsem si také říkala, že je zbytečné, aby se probudil třeba jen kvůli mokré plence. Uvidíme, jak to bude nyní, jaké bude naše druhé miminko, ale já chci v látkování „přitvrdit“, tak proto se už poohlížím po tom, jaké plenky dokoupím.

Oblíbené čtverce

S Žížou jsme měli hlavně čtverce, ty byly na doma, na ven kalhotovky nebo AIO. Čtverce jsem měla do začátku, ještě takové ty kvalitní, od tety, po sestřenkách. Byly ještě úplně nové, nepoužité. A musím říci, že sály dokonale. Tyhle čtverce jsem měla do začátku s pár kalhotovkama, s tím, že uvidíme, zda nás látkování chytne. A chytlo. Dokoupili jsme další „moderní“ látkové pleny, vyzkoušeli jsme různé značky. Ale mne nejvíc bavily pořád ty čtverce. Věšet je na sluníčku na balkóně, skládat je večer u filmu, novosklad mne opravdu bavil a ta činnost mne z toho celodenního maratonu kolem dítěte uklidňovala.

Teď si nedělám moc iluze, že budu mít tolik času, jako s jedním dítětem, tak jsem se rozhodla doplnit nějaké ty moderní plenky. Skvělou zkušenost jsem měla s českou značkou Bamboolik (zatím jsem se krotila a objednala „jen“ svrchní kalhotky a jedny AIO), tak první vlaštovky do naší sady jsou právě od nich. Mají je prostě nádherné, už se moc těším, až je použiji. Jo!
Když jsem teď ty látkové plenky prohrabávala, zjistila jsem, že všechny ty plenky přežily prakticky bez úhony. Byly používány dennodenně rok a půl a jsou stále jako nové. Některé občas nějaký ten žmolek od praní, ale barevností jsou stále krásné. Jediné moje ručně šité svrchňáčky nepřežily. Nepromokavá vrstva se od látky „odlepila“, takže ty jediné jsou mimo hru.

Mám skvělou zkušenost již se zmíněnými Bambooliky, s Anavy a PetitLulu (mám ráda české výrobky). Jaké máte nejlepší zkušenosti s látkovými vy? Vím že se mi látkovací mánie opět nevyhne a že další plenky přibudou. Mám už své zkušenosti, hodně zkušenosti od kamarádek, ale ráda bych znala ty vaše.