Růženčino království

Princezna musí mít své království, to je jasné. Když jsme zjistili, že čekáme holčičku, chytla mne naprostá šicí mánie. Najednou jsem věděla, jakým „směrem“ hnízdit. A i když jsem nikdy neměla ráda holčičky ve sladké růžové, nakonec to dopadlo tak, že jsem pořídila úžasnou látku s převážně růžovými lístečky. Nu, nezbývalo než doufat, že se genetické testy opravdu nepletou 🙂

Její prostor, její království

Vesměs vše podstatné jsem měla po Žížovi, takže jsem se rozhodla ušít něco na víc. A protože už asi dva roky slintám nad hnízdečky pro miminka od MMMoje.cz a protože jsem se doma na neschopence (kdy mi už bylo dovoleno nejen ležet) tak trochu nudila, rozhodla jsem se hnízdečko ušít sama (omlouvám se Martině, jinak by si hned koupila to její!). A k tomu jsem ušila ještě zavinovačku (byť jsem dvě mnou šité měla po Žížovi), lehkou letní deku (ta byla třeba, tu jsem Žížovi, protože byl podzimní miminko, nepořizovala). Poté jsem ještě ušila ladícího úchopáčka a ušaté kousátko. To zatím Růženku nijak nezajímá, ale jejich čas přijde!

Postýlku po Žížovi manžel vylepšil. Udělal z ní takový domeček. Díky této úpravě je postýlka taková krásně útulná. Prázdný prostor za postýlkou jsem vyplnila „deštěm z lístečků“. Ještě zvažuji, zda do štítu „domečku“ neudělám záclonky, ale bojím se, aby se zbytečně u postýlky nedržel prach. Žíža měl u postýlky ze začátku baldachýn, ale drželo se v něm tolik prachu, že jsme jej nakonec od postýlky sundali.

Hnízdo jsem ušila dvoubarevné, takže dle toho, jak jej otočím, má hnízdo dvě varianty. Buď je pískové doplněné růžovými lístečky nebo je lístečkové doplněné pískovou barvou. Pod hlavičku jsem ušila takovou vyjímatelnou podložku. Je to opravdu praktický detail. Když si Růženka ublinkne, dám prát jen podložku a nemusím prát celé hnízdo. 

Hnízdo jsem šila opravdu jen proto, že se mi líbilo. Věděla jsem, že většině dětem dělá dobře, že mají kolem sebe těsný prostor, jako v bříšku u maminky. A opravdu mne překvapilo, jak je v něm nakonec Růženka spokojená. A také miluji to, že si můžu hnízdo přenášet po bytě, pokud chce být Růženka v naší společnosti, jednoduše přeneseme hnízdo tam, kde jsme. A také je bezva, že může Růženka spát v posteli mezi námi a já nemusím mít strach, že ji ve spánku zalehneme. A pokud budeme někde přespávat, bude stále ve svém a v pohodě, spokojená.

A teď to hlavní!

Kdo vyhrál v soutěži o sadu pro miminko, která je téměř stejná, jako Růženčina sada?

Celkem bylo 54 soutěžních komentářů. Komentáře vždy řadím z blogu, FB a IG a beru je od nejstaršího po nejmladší.

Osud padl na číslo 54, tedy na poslední komentář zanechaný na Instagramu. Vítězný komentář tam zanechala _bunnysek_. Moc gratuluji a doufám, že se bude sada líbit a nějaké miminko bude mít také své krásné království!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂