Decoupage obrázky

Desktop5Propadla jsem technice decoupage.A tak jsem si nakoupila hromadu ubrousků. A z těch nejhezčích jsem si udělal obrázky do kuchyně.
Manžel mi v odpovídající velikosti nařezal dřevěné desky s krásnou strukturou dřeva. Struktura dřeva se mi líbila, tak jsem se rozhodla, že desky nenatřu podkladovou barvou, ale že ubrousky nalepím přímo na ně.
A nakonec malý trik. Když dělám decoupage na velkou plochu (lepím celý ubrousek a ne jen vystřiženou část), natřu si nejdříve celou plochu, na kterou budu ubrousek lepit, lepidlem na decoupage a nechám jej zaschnout. Po zaschnutí přiložím potištěnou vrstvu ubrousku na natřenou a zaschlou plochu, na ubrousek položím pečící papír a celé to přežehlím. Teplem se lepidlo „rozpustí“ a začne znovu lepit. Ubrousek tak k ploše krásně přilne a nám tak odpadne starost s tím, jak se jinak ubrousek po styku s lepidlem různě krabatí a kroutí. Plocha je krásně hladká. Poté, co lepidlo „vystydne“, přetřeme znovu desoupage lepidlem nebo můžeme rovnou lakem, ale teď už opět pozor, ubrousek zvlhne a může se opět trhat.
razítko