Samořez v polesíčku Čejkovka

Samořez vánočních stromků v polesíčku Čejkovka. Ano, byli jsem tam zase. Už pošesté.
Vidím to úplně živě. V roce 2018 jsem koukala na Vyprávěj, kde babi Běta šla načerno do lesa uříznout stromeček. Tak nějak se mi zalíbila ta romantika toho jít se prosít do lesa s dětmi a pilkou, vyhlídnout si nějakého fešáka a toho si pak doma kýčovitě nazdobit. Ale takhle načerno – na to já nemám koule.


Ale zvědavost mi nedala a prolezla jsem všechna zákoutí internetu, zda se to nedá aplikovat nějak legálně. A dá!


Našli jsem tenkrát kontakt na pana Miroslava Hesse a domluvili si rande v polesíčku 😃

Se řekne samořez…

Tenkrát jsme se vydali s pilkou, aby to byla echt romantika. Prošli jsme si polesí a s instrukcí, že si můžeme uříznout co chceme, jen ne označené stromky mašlí, jsme se vydali do náruče polesí. Tenkrát jsme nechápali, proč se nám jako za tu naší piku smějí. Stromek jsme našli úžasný, muž zaklekl do mokré traviny a jal se pilování. Ale po půl hodině pižlání stromku a nervózního pofňukávání dětí, to můj muž zbaběle vzdal a zavolali jsme odborníka na slovo vzatého. Pan Hess nás mezi stromy našel a svou motorovkou udělal „vzzzzm“. Strom šel okamžitě k zemi. 


Ano, od té doby už nemáme tu naivní představu o tom, jak si stromeček uřízneme sami. Ale vždy si to v polesí užijeme. Ať je sníh a nebo ne. Výběr parádní, procházka boží, povykování přes půl polesí, že jedno dítě chce tenhle strom a z druhého konce druhé, že chce tamten. Vánoční nálada jak bejk!
Stromeček nám pak zabalí do sítě, na výběr je tu tak bambilion chvojí a poslední roky se neřidič může zahřát luxusní medovinou. Také se tu udí skvělé klobásky. Upřímně myslím, že naše děti už jezdí spíš na ně, než vybrat stromek.

A protože je to takový milý malý podnik, pan Hess nás po roce vždy pozná, skvěle si popovídáme, no prostě skvělá rodinná atmosféra.

Takže pokud nesnášíte mačkání se na pár metrech čtverečních u nákupáku s hromadou dalších lidí u stromků uříznutýh kdoví kdy a kdoví kde a chcete podpořit malého českého podnikatele a máte to kousek kdo Lužné u Rakovníka, tak polesí Čejkovka můžeme vřele doporučit.