Dokladovník na míru

01 (7)Mám strejdu a ten má, sice pěkné, ale úplně obyčejné a nezajímavé jméno.
A to jsem se rozhodla změnit. Byly mi asi dva roky, kdy jsem ho přejmenovala na Dundu. A jméno Dunda mu zůstalo do dnes. A i strejda si letos zasloužil dárek osobní. Potřeboval dokladovník, aby mohl mít všechny důležitosti pohromadě.
01 (6)Koupila jsem tedy pouzdro na doklady a ušila mu slušivý kabátek (z časových důvodů jsem prostě nezvládala ušít celý dokladovník). Už při plánování dárků mne napadlo, že místo tradičního nápisu „Doklady“ by se celkem hodilo vyšít nápis „Dundoklady“. A aby obal nebyl takový posmutnělý, rozhodla jsem se jej oživit obrázkem postavy ze strýcova oblíbeného kresleného seriálu. Šlo o hlemýždě Garyho. Použila jsem na něj barvy na textil. Obrázek jsem překreslila na látku samomizícím fixem a barvu nanesla štětcem. Po dlouhé době jsme vybarvovala omalovánky. Obrázek jsem namalovala na samostatnou látku a tu pak našila na obal pro dokladovník.
Přiznám se, že mne práce s barvami na textil bavila, tak jsem barvy použila i při tvorbě druhého quietbooku, o kterém tu napíšu později.
Dokladovníček se snad líbil, doklady v něm jsou, sama jsem je v něm viděla, tak dárek splnil účel.
razítko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂