Jak to tedy s tím jménem je?

jmeno1 Moc vám všem děkuji za skvělé tipy, co by jméno Proprepiaf mohlo znamenat.Většinou jste tipovali, že se jméno odvozuje od mého jména nebo že nějak souvisí s legendární Edit Piaf. A obojí je pravda.
Edit Piaf říkávali „Vrabčáku“, což je francouzsky „Piaf“. Edit Piaf miluji a tak nějak jsem byla ráda, že mé příjmení (ještě za svobodna) má s „Piaf“ co do činění. Pak jsem se vdala a zajímalo mne, co mé nové příjmení vlastně znamená. Zjistila jsem, že byť mé nové příjmení vypadá jako běžné české slovo, jeho původ je z latiny. Pochází z latinského slova „castulus“, což znamená „čistý“. Tak nějak mi to spojení připadalo pěkné. Čistý Vrabčák.jmeno2Jen se mi to pro blog moc nehodilo (i když teď už to taky vidím trochu jinak). Zkoušela jsem několik verzí, anglicky, německy, francouzsky. Nakonec to vyhrála francouzština, zněla nejlíp a navíc je mému srdci nejbližší (no uznejte Propre Piaf zní prostě lépe než Pure Sparrow nebo Reinlich Spatz) a navíc, v té francouzštině je prostě ta má oblíbená Piafka!
Slovo „propre“ má ve francouzštině víc významů. Nejen „čistý“ ale i „vlastní“. Tak tohle můžete brát také jako, že je to prostě můj Vrabčáček, moje další dítě :).

A teď k tomu hlavnímu a to, koho z osudí vytáhl náš malý Žíža. Vzbudil se v dobrém rozmaru a vyndavat barevné papírky je velká zábava. Naštěstí vytáhl nejprve jeden, který mi vychovaně podal a hned na to byly ostatní papírky všude. Ten hlavní, výherní, byl u mne v bezpečí. A číslo, ukrývající se na vylosovaném papírku?Je to číslo šest. Šestý komentář pod příspěvkem zanechala „Deni“. Moc gratuluji a doufám, že se bude taška líbit i na živo.
A ostatní nezoufejte, třeba se na vás štěstí usměje někdy příště 😉jmeno3

razítko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂