Quietbook pro Beátku

quietbook pro Beatku

Quietbook pro Beátku – s touhle knížkou to byla divočina hned na začátku, než jsem vůbec střihla do látky. Z původní představy, kterou klientka měla, se ve finále vylouplo něco úplně nového.

Původně měla mít šest stránek. Když klientka napsala, co by se jí zhruba tak líbilo, začaly jsme řešit barvy stránek. Při ukázce barevnosti vybraných látek jsem zaslala pár ukázek z hotových knížek (které jsem ještě nezveřejnila). A rázem měla knížka stránek deset.

U holčičích knížek se už téměř pravidelně vyskytuje stránka s pokojíčkem pro panenku. Ani se nedivím, tahle stránka podporuje holčičí představivost. Co ale šiju také pravidelně snad v každé knížce, bez rozdílu pro koho knížka je, je stránka s čištěním zubů. Nejčastěji jde o hrocha, ale už jsem šila i velrybu (i s vytrhnutou stoličkou – taky knížku představím). Povedl se mi už i pejsek. Pro Beátku bylo přáním ušít lišku. Tak je na světě lištička, co se o svůj chrup bát nemusí.

Quietbook pro Beátku je ukázkovou knížkou pro holčičku. Jak barvami, tak obsahem. Miluju, když k učení počtů můžu ušít sladké cupcaky. Nebo použít materiálu s třpytkami a celou knížku tak rozzářit. A přítomnost jednorožců a duhy mne vrací do mých dětských let.

Při předání knížek mi je vždy smutno a nebylo tomu ani jinak v případě Beátčiny knížky. Vždy než knížku předám, kochám se jí a nechci ji nikomu půjčit. Nakonec vždy podlehnu a před samotným zabalením knížky ji svěřím Růžence. Ona se tak nějak stala samozvaným testerem a kontrolorem mých ušitých quietbooků. Pokud je spokojená slečna Růženka, vím, že můžu poslat do světa další úžasnou knihu.

Chcete také originálního dárek pro své dítko nebo dítko přátel? Nebojte se mi napsat. Společně vymyslíme něco úžasného.

Moje quietbooky