Koženková kytička

Příchod druhého drobka se kvapem blíží a já se snažím ve chvílích, kdy se cítím „použitelně“, ušít ještě, co se dá. A tak pro vás mám návod na koženkovou kytičku, kterou mám v plánu dát na tašku ke kočárku (kterou mám právě rozšitou) a druhou ještě na boudičku kočárku. Kytičku si můžete vytvořit z jakékoli látky, ale koženka se po odstřihnutí netřepí, nemusí se tedy její okraje začišťovat. Proto je koženka vhodná a díky ní je realizace opravdu velmi rychlá. Jde o dobrou formu recyklace odstřižků.

Co budeme potřebovat?

  • potřebné množství koženky (cca A4, já použila odstřižky)
  • nit
  • jehla
  • nužky
  • chránič dna kabelek (není nutné)

Jak na to?

Nejprve si z koženky ustřihneme pruh o rozměru 18x4cm. Tento pruh přehneme rubem k sobě tak, že získáme obdélník velikosti 18x2cm. Spodní stranu sešijeme co nejblíže k okraji. Poté vezmeme nůžky a postupně nastříháme proužky. Stříháme tak, abychom nepřestřihli šev. Stříháme ve vzdálenosti 2-3mm, neměříme, stříháme „bajvoko“. Dále si vystřihneme kytičky. Můžete si nakreslit vlastní, kreativitě se meze nekladou. Nebo si můžete stáhnout, vytisknout a vystřihnout ŠABLONU (šablona je připravena k tisku na A4, takže stačí dát tisk a o nic víc se nemusíte starat).

Poté si vezmeme do ruky jehlu a nit, „střed“ kytky srolujeme a prošijeme skrz naskrz, aby se nám střed nerozmotal. Do dvou větších kytiček uděláme ve středu dírky. U dvou menších uděláme také dírku, kterou nastřihneme do 4 směrů, to proto, až do nich budeme vkládat stočený střed, aby se tam vešel. Nejprve střihneme méně, zvětšit otvor můžeme kdykoli. Na stočený střed kytičky navlékneme nejprve první, poté druhou menší kytičku. Pak z vrchu do stočeného středu strčíme chránič dna kabelek. Ten prostrčíme co nejhlouběji, zespodu do vyčnívajících hrotů prostrčíme dvě větší kytičky. Hroty ohneme, aby se kytička nerozpadla (předtím, než ohneme hroty, můžeme kytku rovnou přidělat na místo, kam bude patřit). Kytku pak můžeme přišít, kam potřebujeme. Můžeme ji klidně přišít na brožové zapínání a pak si ji připínat, kam se nám bude líbit.

Pokud použijeme chránič dna kabelek, můžeme jej nechat „koukat“ nebo můžeme roztřepený střed „rozcuchat“, aby chránič dna kabelek nebyl vidět. Pokud nepoužijete chránič dna kabelek a chcete střed oživit, můžete do středu našít korálek.

Pokud nemáme chránič dna kabelky, nemusíme jej použít. Stačí každou kytičku pečlivě přišít. Lze kytičky přilepit i tavnou pistolí, ale přišití je přeci jen spolehlivější.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂