O tom, jak jsem přírodní kosmetiku dělala

02 (21)přesněji jak jsem k tomu byla donucena.Nevím, zda jsem se někdy o tom zmiňovala, ale jsem atopická ekzematička. Už od dětství s ekzémem zápasím, někdy úspěšněji, někdy méně, nikdy jsem ale plně nezvítězila. Díky tomu mám hodně choulostivou pleť a po porodu se to ještě zhoršilo. Mimo to, že mne trápí ekzém, vznikla mi alergie na kosmetiku. Poté, co jsem se namazala krémem, který jsem užívala roky a osypala se tak, že jsem celá otekla a svědilo mne úplně celé tělo a co se mi to stalo i po krému pro alergiky, jsem byla donucena vyrobit si vlastní krém. Bez chemie a kdoví čeho všeho.
Dohledala jsem na internetu recepty, nakoupila nezbytnosti na výrobu kosmetiky, hlavně bambucké a kakaové máslo, a pustila se do výroby. Mimo krému na ruce a tělo a balzámu na rty jsem vyrobila i tělový peeling. Krém je to jediné, po čem se zatím neosypu a navíc mi krásně zklidní pleť.02 (22)Byla jsem z kosmetiky tak nadšená, že jsem ji vyrobila i pro rodinu, jako dárky k Vánocům. A rovnou ve třech voňavých variantách. Levandule, kokos a káva se skořicí. Malá ukázka byla i jako výhra v soutěži zde na blogu.
S výrobou je sice trocha práce, ale příjemná práce. Pokusím se najít si recepty na další kosmetické výrobky, ale než špinit a omašťovat hrnce, spíše si objednám něco od La Sabinia. Její výrobky mne lákají a navíc je vyrábí moc milá ženská.Jaké máte vy zkušenosti s přírodní kosmetikou?
razítko

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂