Procházka k vysílači

Centrum a okolí máme už hodně prochozené, a tak padl návrh dojít konečně k vysílači, který je vidět snad odevšud a není to k němu nijak daleko. Jen byl doposud mimo směr našich pochůzek. Co mě na Rize fascinuje je fakt, že kousek od centra jsou části, kde si vůbec nepřipadáte jako v hlavním městě, ale spíš jako na vesnici. Takovou částí jsou i 2 ostrovy na řece Daugavě. Ostrovy se jmenují Zaķusala a Lucavsala a dostanete se k nim přes most Kārļa Ulmaņa gatve. A právě na Zaķusala se nacházel i cíl naší procházky…televizní vysilač, který je díky svým 368 metrů dokonce nejvyšší věží v Evropské unii. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 97 m nad Zaķusalas a je nejvyšším veřejně přístupným vyhlídkovým místem v Rize.

Televizní vysílač – cesta k němu na mě působila až děsivě, všude ticho, jen asfaltová cesta a prázdné chodníky plný obrovských děr. Napětí ve vzduchu narušil jen občasný rybář nahazující udičku.

I my jsme měli v plánu vidět Rigu z výšky zase z jiného místa, ale i když jsme u věže byli v době, kdy měla být přístupná, nedostali jsme se ani přes plot, natož dovnitř. Obešli jsme všechna místa, která vypadala jako vchod, ale úspěšní jsme nebyli. Díky tomu, že jsme se nedostali na věž, jsme si důkladně prošli celý ostrov a objevili několik úžasných plážiček.

razítko2

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂