Sigulda

Jedno malé rychlé zchlazení pro horké dny. Jelikož jsem úplně na tento příspěvek v zimě zapomněla, tak vám ho sem, jako takovou „zmrzlinku“, přidávám teď. Chci vám představit město Sigulda, které je od Rigy vzdálené jen 53 km a cesta vlakem vám zabere 75 minut.
Sigulda leží na řece Gauja v těsné blízkosti národního parku Gauja. Je jedním z nejvýznamnějších zimních středisek v Lotyšsku (což je oproti našim horám úsměvné, ale každý těží z toho co mu příroda nadělila :-D).

K nalezení tu jsou sjezdovky, bobová dráha i řada běžkařských tratí. Kdo ovšem příliš neholduje sportu má štěstí, protože v okolí Siguldy jsou i hrady, cihlový hrad Turaida s muzeem lidové tématiky, Jaunā pils (Nový hrad) a Livonijas ordeņa pils (hrad Livonského řádu), kde se v létě konají venkovní představení. Pro nadšence tu jsou i 2 lanové dráhy (jedna z nich se používá pro bungee jumping), zábavní centrum Meža kaķis a pro milovníky přírody tu jsou turistické stezky nebo největší jeskyně v Pobaltí Gūtmaņa ala. 

My jsme Siguldu navštívili v lednu, takže některé atrakce jsou samozřejmě v zimě zavřené, stejně jako si nepůjdete v létě zalyžovat, ale každý si najde to svoje. U nás Sigulda sklidila kladný ohlas i v zimě. Nikdy na tento výlet nezapomenu, zvláště díky tomu, že jsem si tu během naší 20 km procházky zasněženými turistickými cestami uhnala zánět Achillovky :D.

razítko2

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂