Náš trénink barev a tvarů – Sova od Plan toys

Měli jsme možnost vyzkoušet tuhle kouzelnou sovu od Plan toys.Tahle sova je nejen roztomilá, ale také pomáhá dítěti rozvíjet jemnou motoriku, učí je rozpoznávat tvary, barvy a koordinaci oko-ruka. Sova je vyrobena z kaučuku, její tělo je pevné a přesto lehké, díky čemuž zvládne manipulaci i dítě. Sova má v hlavě vyříznutý otvor, díky kterému lze snadno vzít do ruky a přenést.
DSC_1095Sova i kostky jsou do hladka obroušeny, nehrozí tedy žádné zadření třísky či poranění. Tělo sovy je se zbylými částmi (nohy a místo pro vhozené tvary) spojeno pouze pevnou gumou, není zde použito zbytečně žádné lepidlo. Použité barvy jsou na vodní bázi, bez olova a jiných těžkých kovů.
Sova01Kostky jsou uzpůsobené velikosti dětské ruky, díky čemuž je dítěti usnadněna manipulace s nimi. Povrch kostek je příjemně hladký, s oblými hranami. Překvapila mě při prvním uchopení jejich lehkost. Barvy jsou živé a příjemně k sobě ladí. Žlutá ve tvaru 5-ti cípého květu, fialová jako válec, tyrkysově modrá ve tvaru krychle a zelený trojúhelník, tyto kostky jsou dítětem prostrkávány skrze soví bříško. Uložení otvorů není náhodné. Pokud kostky napůl vložíte sově do břicha, vykouzlí se na sovím těle dokončený obraz, kde kostky zastávají křídla (zelený trojúhelník a modrá krychle), pupík (fialový válec) a něco jako motýlek (žlutá kytka) pod zobákem.
Sova02Kostky jsou uzpůsobené velikosti dětské ruky, díky čemuž je dítěti usnadněna manipulace s nimi. Povrch kostek je příjemně hladký, s oblými hranami. Překvapila mě při prvním uchopení jejich lehkost. Barvy jsou živé a příjemně k sobě ladí. Žlutá ve tvaru 5-ti cípého květu, fialová jako válec, tyrkysově modrá ve tvaru krychle a zelený trojúhelník, tyto kostky jsou dítětem prostrkávány skrze soví bříško. Uložení otvorů není náhodné. Pokud kostky napůl vložíte sově do břicha, vykouzlí se na sovím těle dokončený obraz, kde kostky zastávají křídla (zelený trojúhelník a modrá krychle), pupík (fialový válec) a něco jako motýlek (žlutá kytka) pod zobákem.
Sova03Kostky lze do sovy vhodit pokud sova „leží na zádech“, což je lehčí a vhodné pro menší děti. Kostky vypadávají ven na podložku, na které sova leží. Pokud dítě zvládá vhazování kostek, když je sova „na zádech“, můžete sovu postavit. Vhození tak potřebuje nový pohled a způsob vkládání. Pokud sova stojí, kostky dopadají na malou dřevěnou plochu v zadní části sovy. Díky dopadu na dřevěnou plochu vydávají kostky příjemný zvuk a každá kostka díky svému tvaru vydává o trochu odlišný zvuk. Různým vhazováním tak vzniká „malá kostková symfonie“.
Sova04Za všechny, kdo si v mém okolí sovu „osahali“ ji můžu vřele doporučit. Náš malý si ji zamiloval, ještě před rozbalením z krabice se mu ta sympatická sova na obalu líbila. Neustále ho slyším povykovat „káky“, a vidím jej, jak s ní chodí po bytě a hází do ní kostky. 
Sova je vhodná pro děti od jednoho roku.
Líbí se vám sova a zajímá vás, co firma Plan toys ještě nabízí? Koukněte se sem.
DSC_1176


Plan toys
Plan Toys je již 30 let úspěšně fungující firma v oboru výroby vysoce kvalitních ekologických hraček.
Firma vznikla v roce 1981 na jihu Thajska a v této oblasti funguje dodnes. Ve své produkci využívá dřevo z kaučukovníků, které již neprodukují latexové mléko. Společnost toto dřevo vykupuje od farmářů, pro které již nemá žádnou hodnotu, ale rovněž dbá na to, aby byly opětovně vysazovány stromy nové. Právě použitím těchto stromů, je výroba trvale udržitelná, ekologická a navíc z vysoce kvalitního materiálu. Výrobní proces je navržen tak, aby se za využití solární energie a biomasy maximálně šetřila energie a nedocházelo k žádné produkci odpadu.
PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír. Hračky mají certifikát FSC (pro ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů) a ISO 9001 (pro vysokou kvalitu produktů) a 14001 (management životního prostředí).
Firma získala akreditaci o sociální odpovědnosti (OHSAS 18001), což vypovídá o perfektním vztahu k zaměstnancům a vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí. Firma zaměstnává mimo jiné také osoby se zdravotním postižením, pravidelně sponzoruje mnoho aktivit pro děti, jako jsou dětské kluby, hřiště, knihovny a herny, ale dokonce i spolupracuje s maminkami dětí s různým postižením a spolu s nimi vytváří hračky, které mohou těmto dětem pomoci.
Hračky od PlanToys podporují hru, kreativní mysl a učí děti o světě kolem nás. O jejich úspěchu vypovídají také desítky ocenění z celého světa.
(Text o firmě převzat z portálu Feedo.cz)

razítko