Balanční loď – tak tohle nás fakt hodně baví!

Začalo to tak, že jsem chtěla pro Žížu nějakou hračku, kde by si mohl trénovat jemnou motoriku, koordinaci, koncentraci. Většina hraček tohle splňuje, spoustu jich doma máme, ale jsou to většinou hračky určené jen pro jednoho hrajícího si jedince. Ano, mohu asistovat, pomáhat, povídat si s Žížou, když do sovy hází kostky (recenze v dřívějším příspěvku), ale nějak to není spoluhra. Toužila jsem po nějaké hře, kde by se mohl náš syn socializovat, ať už s námi nebo s kamarády. Tenhle bod splňuje balanční loď od Plan Toys dokonale. Jde opravdu o společenskou hru, kterou si můžete zahrát i sami.
Na obalu je uvedeno, že hra je určena pro děti starší tří let. Sice jsem Žížovi názorně ukázala, oč v téhle hře jde a zřejmě to i pochopil, ale zatím mu chybí trpělivost zkoušet pokládat zvířátka na loď, která prostě hned spadne. Ano, má na to nárok, jsou mu teprve dva roky. Krásně hladce opracovaná a nádherně barevná zvířátka ho ale uchvátila. Ihned je přijal do své hračkové bandy a zvířátka již mají tu čest vozit se na vláčku a pozorovat okolní krajinu pokojíčku.noe (1)Pojďme poodhalit kouzlo této úžasné hry.
Blíží se velká potopa a Noe už svou loď postavil. Na nás je nyní, abychom na loď v pořádku nalodili všechna zvířátka. Ale pozor! Pořadí zvířátek si neurčíte vy, ale osud v podobě kostky. Dle barvy, která vám padne na kostce, musíte vzít zvířátko a postavit ho na loď. Postavit ho můžete kamkoli, může se opírat o jiné zvířátko nebo mu stát na zádech. Důležitá je pouze jedna jediná věc. Aby se Noemova archa nepřevrátila, poté by bylo na záchranu pozdě! A pozor, vlny jsou již velké a loď není úplně stabilní. Stačí jeden špatný pohyb a vaše snaha přijde vniveč.
Smysl hry je jasný. Dostat co nejvíce zvířátek na palubu. A aby jste nebyli tím, komu se loď zhroutí. Poté prohráváte. Nezkušení hráči či malé děti mohou zvířátka umisťovat tak, že vezmou zvířátko mezi prsty a položí ho na loď. Ostřílení hráči si mohou úkol ztížit tím, že zvířátko uchopí dřevěnou pinzetou.noe (3)Při hře si děti (upřímně nejen děti, ale i dospělí) procvičí koordinaci, koncentraci, motoriku, trpělivost, utuží sociální vztahy a užijí si spousty legrace. Navíc je to skvělý trénink barev.
PlanToys prostě ví, jak zaujmout. Hračka by u vás určitě neměla chybět, skvěle se s ní zkrátí propršené podzimní dny i dlouhé zimní večery.noe (2)Na této hračce je opět výhoda, že použité materiály jsou ekologické, jsou zde použité barvy na vodní bázi bez olova a jiných těžkých kovů, pokud je použité lepidlo, pak jde o lepidlo bez formaldehydů. Stejně jako u sovy, i zde je materiál obroušen naprosto dohladka, je velmi příjemný na dotek. Jako plus beru i krásně výrazné barvy.noe

Na obalu je uveden minimální věk tři roky, takže se může zdát, že se jedná o hračku pro děti. Ale není tomu tak. Upřímně musím přiznat, že mne to hrozně baví, během focení jsem si s lodí vyhrála přes hodinu a i jako společenská hra je to vážně super. A dokážu si představit, že se hra neztratí ani na večírku s přáteli, kdy si jde do pravidel zařadit povinnost „paňáka“ pro toho, komu se loď zhroutí 😉
Tuhle skvělou loď, stejně tak jako spoustu jiných hraček od Plan Toys můžete koupit tady.


Plan toys
Plan Toys je již 30 let úspěšně fungující firma v oboru výroby vysoce kvalitních ekologických hraček.
Firma vznikla v roce 1981 na jihu Thajska a v této oblasti funguje dodnes. Ve své produkci využívá dřevo z kaučukovníků, které již neprodukují latexové mléko. Společnost toto dřevo vykupuje od farmářů, pro které již nemá žádnou hodnotu, ale rovněž dbá na to, aby byly opětovně vysazovány stromy nové. Právě použitím těchto stromů, je výroba trvale udržitelná, ekologická a navíc z vysoce kvalitního materiálu. Výrobní proces je navržen tak, aby se za využití solární energie a biomasy maximálně šetřila energie a nedocházelo k žádné produkci odpadu.
PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír. Hračky mají certifikát FSC (pro ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů) a ISO 9001 (pro vysokou kvalitu produktů) a 14001 (management životního prostředí).
Firma získala akreditaci o sociální odpovědnosti (OHSAS 18001), což vypovídá o perfektním vztahu k zaměstnancům a vytváření bezpečného a zdravého pracovního prostředí. Firma zaměstnává mimo jiné také osoby se zdravotním postižením, pravidelně sponzoruje mnoho aktivit pro děti, jako jsou dětské kluby, hřiště, knihovny a herny, ale dokonce i spolupracuje s maminkami dětí s různým postižením a spolu s nimi vytváří hračky, které mohou těmto dětem pomoci.
Hračky od PlanToys podporují hru, kreativní mysl a učí děti o světě kolem nás. O jejich úspěchu vypovídají také desítky ocenění z celého světa.
(Text o firmě převzat z portálu Feedo.cz)

razítko