Svatební zvony zní

Když jsme plánovali svatbu, prošli jsme si, asi jako většina zasnoubených párů, krušnou zkouškou našich nervů při zařizování všeho potřebného. V dnešní době je sice fajn, že si vše najdete na internetu a že existuje spousta portálů, kde nasbírat inspiraci, jenže…

(c) Jiří Ondrák - Fotograf

(c) Jiří Ondrák – Fotograf

Když tak projíždíte svatebními fotkami ostatních nevěst, máte rozporuplné pocity. Najednou byste chtěly všechno! A začnete bláznit. Ještěže ženichové tomuto nepropadají a mají chladnou hlavu.
Co my ale bylo hned jasné, bylo to, že si chci dekoraci vyrobit sama. A proč? Protože mě to baví! Už na začátku (a to bylo asi tak jediné) nám bylo jasné, že chceme mít barvu svatby oranžovou.

IMG_3343

(c) Jiří Ondrák – Fotograf

Nakoupila jsem proto hromadu oranžových papírů, ubrousků a krepáků. Dokonce i bižuterii jsem si vyrobila z voskových perliček v perlové a oranžové barvě. Naše mamča nám sehnala i hezké figurky, kterým jsme kytičku ve vlasech nevěsty a motýlka ženicha nabarvili na oranžovo. Tahle část svatebních příprav mě bavila. I když mě už od věčného vystřihování papírových srdíček a ohýbání papíru na obálky bolely ruce.

(c) Jiří Ondrák - Fotograf

(c) Jiří Ondrák – Fotograf

Největší úspěch z dekorace asi měly naše lucerničky rozseté po celé zahradě. Jejich výroba je úplně jednoduchá a lucerničky se dají použít všude, teď jich mám pár v obýváku, a když se zapálí, dělají opravdu krásnou atmosféru.

IMG_3386

(c) Jiří Ondrák – Fotograf

A jak na ně? Stačí vám papírový pytlík, klasická zavařovací lahev (od okurek), čajová svíčka a nějaký provázek, mašlička nebo v mém případě lýkový provázek. Zavařovačku vložíte do papírového pytlíku, ovážete cca v půlce provázkem a dovnitř dáte zapálenou čajovou svíčku (nebo i normální svíčku, ale silnější, která v zavařovačce bude dobře stát) a lucernička je na světě!

(c) Jiří Ondrák - Fotograf

(c) Jiří Ondrák – Fotograf

Dále mě také bavila výroba srdíčkových řetězů. Stačilo jen vystříhat do tvrdšího papíru srdíčka, protáhnout jimi provázek (v srdíčku se udělaly 2 dírky, jedna vpravo a druhá vlevo – v nejširší části srdíčka) a těmi se protáhl provázek.
Stejně tak jsem udělal řetěz s nápisem „Jsme svoji“, jen místo srdíček jsem si vystříhala písmenka a provázky protáhla na strategických místech, aby se mi nápis nekroutil, kam nechci.
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Ze stejného papíru jsem vystřihla naše iniciály, přilepila špejli a vyrobila tak jednoduchý zápich do trávy či květináče.Nu a někdy příště se pochlubím svatebními oznámeními, bižuterií a možná ještě něčím.
razítko