Tiskařské a o třech pandách

To, že vyrobím malému nějaká originální bodýčka a overaly jsem věděla dávno. Věděla jsem i to, že si chci vyzkoušet vyrobit razítka a tiskat a tiskat. Konečně jsem sebrala sílu a odvahu, do obyčejné gumy na gumování vyryla rydly (jejichž majitelem je můj milovaný muž – modelář) tučňáka a pandu a pustila se do díla.
S tučňáky sympatizujeme, protože je miluje malého děda, tak mu malý dělá nyní radost jen tím, že je oblečený. Bodýčko je z obou stran potištěno tučňáky a lem u krku natřen štětcem.02 (18)A panda? Pandu miluje náš malý. Se svou milovanou plyšovou pandou rád spí a vůbec se s ní mazlí. Máme těchto pand víc. Přesněji tři. Jedna je ta maše, ta první koupená, ta původní, originál. Druhá je u babičky, kde přespáváme a nedej bože, že bychom naši domácí pandu zapomněli zabalit. Radši ať tam jedna na něj čeká. A ta třetí? To je panda náhradnice. Abyste tomu rozuměli. Jednou byla panda originální znesvěcena. Malý se přejedl večerní kaše a ta potřebovala ven zrovna ve chvíli, kdy malý a panda měli své večerní mazlení. Díky událostem, které nastaly, panda musela do pračky a malý bez ní nemohl zabrat, pak se celou noc budil a vůbec, bylo to všechno na levačku a nejhůř na tom byla panda originální, která měla nejen znečištěný kožíšek, ale ještě se jí začala z té pračky točit hlava a po celonočním ležení na topení si zkřivila záda. Proto jsme pořídili pandu třetí náhradní. Aby měl náš malý klidný spánek.02 (17)No a je snad jasné, že panda to je prostě velká láska a tak jsem malému vylepšila overal na spaní. Nyní je s pandou na stejné vlně a usínání nic nebrání.
Overal je potištěn razítky zezadu a jeho levá půlka. Na pravou jsem štětcem namalovala vykukující pandu ze zapínání.
Na vše jsem použila barvu na textil, která se po zaschnutí pečlivě zažehlí a poté se mlže oblečení prát.
Rozhodně to nebyla moje poslední tiskařská práce nejen na textil, jen si musím sehnat na razítka gumu, protože obyčejné z papírnictví jsou limitovány svými rozměry.
razítko