Šups!
Pořídili jsme Žížovi naprosto peckové kecky s auty. Botky jsou skvělé, ale mají jednu nevýhodu. Klasické tkaničky. To je u nás doma na Žížových botkách novinka. Ne že bych už synovi tak fandila, že si zvládne botky zavázat sám, ale ze strany bot je zadrhovadlo, aby se daly boty snadno obout. Jenže…
Naše žibřidě má asi nějak divnou nohu nebo co, prostě jsme museli tkaničky rozvazovat, aby se do botky obul. Ne snad, že bych byla matka líná, co je jí na obtíž zavázat synovi na botě tkaničku. To tedy opravdu ne. Ovšem Žíža touží dělat vše sám, tedy se i obouvat. A má asistence v podobě zavazování tkaniček ho dokáže rozladit. Co s tím?
Jistě, pořídit si silikonové tkaničky SHOEPS (čti šups). Tyhle tkaničky získaly čestné uznání od odborné poroty na veletrhu FOR KIDS a také získaly hlavní cenu za inovaci na veletrhu KIND + Jugend v Kolíně nad Rýnem. Hm, tak ten zázrak musíme vyzkoušet.
Hlavní výhoda tkaniček tkví v tom, že jsou elastické, tudíž při zouvání se natáhnou a po obutí se přizpůsobí vaší noze a vašemu pohybu, takže vás nijak neomezují, neškrtí, netlačí a bota vám na noze správně „drží“.
Tkaničky jsou určeny do bot pro všechny věkové kategorie tři roky a výš (upřímně si myslím, že tato dolní hranice je opět kvůli vdechnutí malé části, či možná proto, že na malou nožku jsou moc široké a tudíž nefungují, jak mají. Žíža má velikost boty už jako čtyř či pětileté dítě, tak pokud je omezení tří let z tohoto důvodu, nás to netrápí). V botách syna tkaničky fungují na jedničku, zkusila jsem si je do bot dát i já a upřímně musím uznat, že jsem se neobula. Tkaničky pružily málo. Možná za to může moje věčná smůla a máme vadný kus nebo na obouvání kotníkových kecek (stejných, jako jsou na propagačních snímcích) nemám dostatečné IQ.
Kdybych si tkaničky pořídila do svých bot, byla bych opravdu hodně rozladěná, že nefungují, jak mají. Každopádně Žíža se díky těmto tkaničkám zvládne do kecek s auťákama zvládne obout sám a venkovnímu dobrodružství nic nebrání.