Bramborové placky

propreDSC_0905

Každý večer si lámu hlavu. „Co si dáme dneska k večeři?“
Já mám tenhle problém dost často a doma mi většinou nikdo moc neporadí. Téměř pokaždé se na otázku: „Co bys chtěl k večeři?“ dočkám odpovědi: „Nevím, co by sis dala ty?“
Nakonec musím otevřít nějakou kuchařku. A objevit v ní něco, na co budu mít druhý den večer chuť. Což většinou v tu chvíli vážně netuším. 

Když už prohlížím pátou kuchařku a chuť dostanu vždycky jen na něco strašně zdlouhavého, většinou tu snahu vzdám. Beztak se mi nechce ráno vláčet s Žibřidem do krámu. Kouknu tedy do spíže, co by se tak dalo použít ze zásob. Brambory, mouka, těstoviny. Co jen s tím?

A pak dostanu úžasný nápad a vytáhnu recepty od mojí mamky. Ty co jsem tak moc milovala, když jsem s našima ještě bydlela. A pak tam najdu takový zázrak, jako třeba tyhle bramborové placky.

Recipe Card

recept na bramborové placky
Ingredience
  1. 400 g brambor
  2. 125 g mouky
  3. 40 g másla nebo tuku
  4. 40 g strouhaného sýra
  5. sůl
Postup
  1. Oloupeme brambory a dáme na 20 minut vařit. Pak brambory rozmačkáme a smícháme s moukou a máslem (tukem) a trochu osolíme (pokud jste při vaření brambor osolili vodu, již solit nemusíte). Uděláme placičky asi 1 cm vysoké. Osmažíme, posypeme strouhaným sýrem a zapečeme asi půl hodiny v troubě při 180°C
Dodatek
  1. Bramborové placky jsou dobré samy o sobě, ale skvělé jsou s opečenou slaninou, sýrem a vámi oblíbenou zeleninou.
Proprepiaf.cz https://proprepiaf.cz/
bramborové placky
EDIT: Tyhle bramborové placky jsou u nás evergreen už hodně dlouhou dobu. Obě děti je milují. K plackám vždy nakrájíme talíř plný zeleniny. A jak dětem většinou dělá problém zeleninu jíst, k plackám si vesele chroupou papriku, brokolici i kedlubnu a ani okem nemrknou. A pro nás je to nouzovka, když se nám nechce chodit na nákup.