Cesta na trénink

  • Arkādijas park s kachňatama
Po zdlouhavém vyjednávání s místní federací se mi podařilo dojednat začátkem ledna tréninky v Rize. Měla jsem na výběr ze dvou míst, které se lišily velikostí i vzdáleností od našeho současného bydliště. Vybrala jsem si tu, která je menší avšak mnohem blíž, jelikož jsem měla v plánu tam docházet pěšky s tím, že kdyby jo počasí nebylo přívětivé, tak pojedu tramvají. Ještě před prvním tréninkem jsem se tam šla podívat, abych potom dobře a hlavně včas trefila.
Cesta nakonec nebyla tak složitá. Z centra pořád rovně přes řeku Daugavu po mostě Akmens tilts okolo knihovny, Železničního muzea a před Památníkem vítězství sovětské armády vlevo podél fotbalové školy a pak po okraji Arkādijas parku až k Māras dīķis. No a jsme skoro tam.

V zimě jsem se snažila celou cestu absolvovat co nejrychleji, jednak jsem se rychlou chůzí zahřála, jelikož od začátku mostu až k fotbalové škole to vždy nehorázně a studeně foukalo. Také mám v zimě pro nedostatek sluníčka a světla problém se včas vykopat z bytu.

Pohled na starou Rigu z břehu ostrova Ķīpsalas

Pohled na starou Rigu z břehu ostrova Ķīpsalas

Teď už zima není, právě naopak. A tak se cestou pro změnu kochám, sleduji z mostu starou Rigu a její věžičky, v parku se zase opakovaně zastavuji na břehu vody a sleduji kachny, který mi prostě připadají velice komické. Navíc mají teď mladé. Hlavně u Māras dīķis má mladé zatím snad jen jedna kachna, která jich má šest. Potkávám ji pravidelně a pokaždé jí ty její malý koule spočítám, jestli jí někdo nějaké za tu dobu nesežral… a vždy se mi uleví, když dojdu k šestce.

Kachny nejsou ale jediným zpestřením cesty. Dá se vcelku dlouho pozorovat rozličné gangy racků, vran, vrabčáků a dalších místních letců, jenž se bez milosti perou o každý drobek. Vrány vynikají svojí chytrostí, racci „voprsklostí“ no a kachny vtipností.

Není divu, že na trénink teď přicházím se zpožděním, ale co se dá dělat, když je cestou tolik vtipných tvorů?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Někdo venčí po ránu pejska, někdo zase popelnici 😀

razítko2

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂