Cestovní taška se sovami

Pamatujete si na moji kamarádku Kryšpínu a její kancelářskou tašku?
Tak ta taška má veliký úspěch. Kryšpína s ní jezdí do školy s notebookem a skripty, taška je namáhaná, stále drží a pořád vypadá skvěle. To mne velmi těší, že se mi povedla ušít kvalitně.
Ale hlavně ta taška vypadá hezky. Je tak pěkná, že ji Kryšpíně záviděla její sestra a hned si u mne taky jednu objednala. Někdy v létě.
A teprve minulý týden jsem ji došila. Na mou obhajobu, prý na ni nebyl žádný spěch. Tašku jsem střihla hned, jak mi dorazily vybrané látky, ale pak jsem střih z nějakého důvodu odložila a schovala někam hluboko do krabice. Až teď, když se Kryšpínina sestra ozvala, zda na ni pamatuju, jsem usedla ke stroji a strávila u něj tři krásné večery.02 (11)Výsledek předčil má očekávání. Taška vypadá krásně a je ideální na kratší cestování, třeba na víkend. Nebo když si chcete zajít zacvičit, krásně se vám tam vejde cvičební výbava i s osuškou. V tašce jsou dvě otevřené kapsy a jedna skrytá kapsa na zip na důležité věci, aby se vám neztratily.
Z práce na tašce jsem měla strach, hlavně z časových důvodů. Když jsem si vzpomněla, kolik času jsem strávila na tašce pro Kryšpínu a že tahle je větší, šla mi z toho hlava kolem a moc se mi do šití nechtělo. A dost mne překvapilo, že byla taška tak rychle. A je to logické, kancelářská taška je plná organizovaného vnitřku, který je vymazlený a tedy hodně časově náročný. Tahle cestovní taška je co do pracnosti podšívky hodně strohá.02 (12)Práce šla tedy hezky od ruky, nejvíce mne prostě na tom šití nebaví to střihání, žehlení a nažehlování výztuží. A zabírá to pomalu více času, než samotné šití. Ale s tím se musím prostě smířit, protože dokonale rozžehlená látka, přesná délka střihu a přesné úhly, to je prostě základ šití. Alespoň pěkného šití.02 (14)Na tašku jsem použila koupená ucha, která jsem k tašce jen přišila. A musím uznat, že to tašku hodně „zvedlo“ a že díky tomu vypadá hned víc profi, než by bez nich byla. Jen je třeba se smířit s tím, že díky uchům cena tašky docela stoupne. Ale výsledek stojí za to, alespoň dle mého názoru. 02 (13)Ještě vám prozradím, že jsem šila ještě jednu cestovní tašku, navíc s přední kapsou. Tu jsem šila pro sebe. Ale na tu vás zatím jen namlsám a zveřejním ji někdy příště. Až se povede lepší počasí na focení a až budu moci vyrazit do lepších exteriérů.
Prostě na článek se těšte na jaře!