Cestovní taška se sovami

Pamatujete si na moji kamarádku Kryšpínu a její kancelářskou tašku?
Tak ta taška má veliký úspěch. Kryšpína s ní jezdí do školy s notebookem a skripty, taška je namáhaná, stále drží a pořád vypadá skvěle. To mne velmi těší, že se mi povedla ušít kvalitně.
Ale hlavně ta taška vypadá hezky. Je tak pěkná, že ji Kryšpíně záviděla její sestra a hned si u mne taky jednu objednala. Někdy v létě.
A teprve minulý týden jsem ji došila. Na mou obhajobu, prý na ni nebyl žádný spěch. Tašku jsem střihla hned, jak mi dorazily vybrané látky, ale pak jsem střih z nějakého důvodu odložila a schovala někam hluboko do krabice. Až teď, když se Kryšpínina sestra ozvala, zda na ni pamatuju, jsem usedla ke stroji a strávila u něj tři krásné večery.02 (11)Výsledek předčil má očekávání. Taška vypadá krásně a je ideální na kratší cestování, třeba na víkend. Nebo když si chcete zajít zacvičit, krásně se vám tam vejde cvičební výbava i s osuškou. V tašce jsou dvě otevřené kapsy a jedna skrytá kapsa na zip na důležité věci, aby se vám neztratily.
Z práce na tašce jsem měla strach, hlavně z časových důvodů. Když jsem si vzpomněla, kolik času jsem strávila na tašce pro Kryšpínu a že tahle je větší, šla mi z toho hlava kolem a moc se mi do šití nechtělo. A dost mne překvapilo, že byla taška tak rychle. A je to logické, kancelářská taška je plná organizovaného vnitřku, který je vymazlený a tedy hodně časově náročný. Tahle cestovní taška je co do pracnosti podšívky hodně strohá.02 (12)Práce šla tedy hezky od ruky, nejvíce mne prostě na tom šití nebaví to střihání, žehlení a nažehlování výztuží. A zabírá to pomalu více času, než samotné šití. Ale s tím se musím prostě smířit, protože dokonale rozžehlená látka, přesná délka střihu a přesné úhly, to je prostě základ šití. Alespoň pěkného šití.02 (14)Na tašku jsem použila koupená ucha, která jsem k tašce jen přišila. A musím uznat, že to tašku hodně „zvedlo“ a že díky tomu vypadá hned víc profi, než by bez nich byla. Jen je třeba se smířit s tím, že díky uchům cena tašky docela stoupne. Ale výsledek stojí za to, alespoň dle mého názoru. 02 (13)Ještě vám prozradím, že jsem šila ještě jednu cestovní tašku, navíc s přední kapsou. Tu jsem šila pro sebe. Ale na tu vás zatím jen namlsám a zveřejním ji někdy příště. Až se povede lepší počasí na focení a až budu moci vyrazit do lepších exteriérů.
Prostě na článek se těšte na jaře!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂