Naše knížky: Víš, co má v plínce myš?

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka, když jsme se spolu bavily o chození či nechození našich dítek na nočník. Celá nadšená jsem hned druhý den běžela do knihkupectví si ji prohlédnout. Na první pohled se mi líbilo, jak je ilustrovaná a malý v knihkupectví také vypadal, že ho knížka zaujala. Knížku jsem tedy koupila a šupajdili jsme s ní domů. Tam jsem ji s velkou pompézností, jako bych předváděla korunovační klenoty, otevřela a začali jsme si ji v klidu prohlížet. Malý každý obrázek komentoval a nadšeně ukazoval. Když jsme došli ke stránkám s plenkami, tak teprve začala ta pravá zábava. Jen co malý pochopil, že plenka se dá „odklopit“ a prohlédnou si její obsah, tak hned jednu prasátku „svlékl“.02 (9)

Nevím, jak moc mu ta knížka dá, zatím v 16ti měsících nočník úmyslně použil jednou a to zřejmě chtěl zjistit, k čemu opravdu slouží. Na nočníku nám sedí krásně a rád, ale to je asi tak jediné, co od něj můžeme zatím čekat. Nijak na něj zatím netlačíme, věříme, že jeho chvíle přijde. A jestli mu k tomu pomůže i tato knížka? Bude tomu jedině dobře, pokud ne, nevadí, máme doma roztomile ilustrovanou knížku.02 (10)
Jedna věc mne ale na knize mrzí. Že je celkem snadno zničitelná. Nejen, že jde plenka zvířátku krásně odlepit, ale že nemá i tvrdé listy. Pokud je knížka opravdu určená pro děti učící se na nočník, byla by myslím tvrdší verze vhodnějším řešením. Malý si rád prohlíží „klasické“ knížky, ale ještě prostě nemá cit a odhad a občas trhne stránkou víc. A v případě téhle knihy mne mrzí, že nejde o leporelo, tedy poměrně nezničitelnou verzi knihy. Nevadí. Při „čtení“ malému prostě asistuji. Prasátko už má plenku zpět, jsem zvědavá, které zvířátko nám ten náš malý filuta odplenkuje příště. Kdyby sebe, nezlobila bych se.02 (8)
 razítko
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂