Quietbook – taky chci ten svůj!

Quietbook. Takové zvláštní slovo. Dá se přeložit jako tišící knížka a to proto, že děti zaujme a jsou jí tak pohlceni, že nastane ticho. A tentokrát ne to podezřelé 🙂

Držet takový quietbook v ruce je pocit, který i dospělého nadchne. Knížky jsou měkké a lehké.

Líbí se vám moje quietbooky? Chcete také jeden držet v ruce? Stačí se tady rozhlédnout, promyslet, co by měla zrovna vaše knížka mít za stránky a ozvat se mi. Pak už spolu konkrétní úpravu domluvíme, dle vašich preferencí. Kreativitě se meze nekladou a já mám ráda, když je každá stránka jiná než ty předchozí 🙂

Úvodní stránka

Stránka, která obsahuje jméno majitele, ale lze ušít i beze jména. Sem většinou přichází obrázek s aktivitou a nebo obrázkem, který se osobně váže právě k majiteli knížky.

Jemná motorika

Zde děti trénují hlavně prstíky. Takže různé posouvání, šoupání, zapínání, proplétání, tahání a prostrkování.

Výukové

Hrou lze procvičovat počítání, skládání obrázků, „věšení“ ovoce na správné stromy, přiřazování barev a nebo vytvoření návyku čištění zubů.

Komunikace a představivost

Ať už jde o vymýšlení příběhů s prstovými maňásky nebo oblékání a starání se o panenku v pokojíčku, podpora řeči, komunikace a představivosti je také přednost quietbooku.

Beru to osobně

Na knížkách je úžasné, že je šiju přímo pro vás. Řekněte mi něco o budoucím majiteli a vymyslíme spolu tématické stránky. A tématem pro nejmenší mohou být životní radosti rodičů. Je máma doktorka a táta pracuje v automobilce? Hraje někdo v rodině na hudební nástroj? Jsou rodiče horolezci a nebo učí přírodovědu? Má doma budoucí majitel psa, máte „rybí“ příjmení nebo prostě milujete lišky? S každým tématem se dá pracovat!

Domeček – varianta, když nechcete celý quietbook

Tenhle textilní domeček je skvělou variantou pro ty, kterým stačí panenka a oblákání. Do domečku se dají vymyslet různé aktivity.

Svatební quietbook – když chcete originální svatební dar

Chcete být hvězdou mezi dárci? Věnujte svatebčanům originální osobní quietbook.

A já ten quietbook chci!

Na kolik takový quietbook vyjde? To záleží na počtu stránek. Stránka vychází na 350 Kč (deseti stránková knížka = 5 listů, 2 stránky jsou jeden list) a stránka s použitím magnetů je za 450 Kč. V případě prázdné poslední stránky (zad) je cena za tuto stránku 100 Kč. Po předchozí domluvě mohou náročnější práce (ruční výšivky apod) zvednout cenu stránky, vše spolu domluvíme včas.

Textilní domeček vám ušiji za 1.200 Kč

Po domluvení vzhledu vaší knížky požaduji zálohu ve výši 50 % ceny. Po došití knížky a domluvení předání/poslání bude doplacena zbývající část ceny.

Na ušití quietbooku potřebuji minimálně jeden měsíc. Objednávejte s dostatečným předstihem, protože mohu mít objednávek před vámi více. O časové vytíženosti vás každého informuji.

Objednávkový formulář

V případě textilního domečku vyplňte do pole „4“
Barva lemovaní a hřbetu, úvodní a zadní stránky
Zde mi popište, o jaké stránky máte zájem, jaký osobní rozměr tomu chcete dát. Nevíte přesně, co chcete? Napište mi, komu chcete quietbook věnovat a něco osobního k majiteli či jeho okolí, zkusím něco vymyslet! Po doručení této zprávy udělám co nejdříve návrh a ozvu se vám zpět.