Náš dřevěný domeček

domeček

Která holka by si nepřála domeček pro panenky. Já vždycky velmi toužila po takovém tom velkém dřevěném domečku, ale do našeho panelákového bytu se toho moc nevešlo. Měly jsme se sestrou dva ultra růžové a plastové domky pro Barbie. Milovaly jsme je. Daly se snadno rozložit, takže když nás Barbíny omrzely, daly se ty domy hezky uložit pod postel a my měly volný prostor pro nové hry.

Když se narodila Růženka, říkala jsem si, že si ten sen o krásném dřevěném domku splním. A začaly jsem zlehka a nenápadně. Do Růženčiny poličky na knížky ve tvaru domku jsme postupně nastěhovali figurky z Kufříkova. Postýlku, stolek s židlemi, polici, pořízené nádobí, pračku i žehlící prkno s žehličkou. A protože Růženka si velmi zakládá na rodině, dokoupili jsme i miminko v kolébce a dítě v peřince.

„Ale maminko, to větší dítě nemá postýlku!“ měla hned Růženka na čele vrásku.
„Tatínku, co s tím uděláš?“ starala jsem se hned já.
A tatínek vyrobil do domku postýlku. Chvíli byl klid, ale po pár dnech přišla Růža i s Žížou s problémem.
„Nemají kuchyni, ani obývák a už vůbec ne koupelnu!“

Tatínku prosím!

A tak tatínek vyrobil kuchyňskou linku, knihovnu, konferenční stolek, televizní stolek, televizi, knížky, já mu vypomohla s gaučem a kobercem. A protože nás úplně nenapadlo, jak vymyslet toaletu, vanu a tak podobně a protože díky pandemii kdeco bylo zavřené, koupelnu jsem prachsprostě objednali.

domeček

Konečně tedy děti mají domeček kompletní a mohou si s ním hrát. Při zabydlování domečku táta taky instaloval osvětlení, takže i večer je hraní s domečkem velmi zábavné.

Ještě chceme vymalovat a položit podlahy, ale to vše hezky postupně. A protože mají naše děti kreativní duši po nás, nabarvily a ozdobily tátou vyrobený vánoční stromeček. A představte si, že i Ježíšek do domečku přinesl pár dárků. Svícen, autíčko, obrázek, květinu a kytaru. 

A já jsem velmi ráda, že se táta toho nábytku do domečku tak krásně zhostil. Ještě to totiž neví, ale brzy bude muset začít vyrábět nábytek pro Barbie panenky. Protože ty růžové plastové kýče já domů prostě nechci!

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂