Retro kočárek

retro kočárek

Růženka je z velké části holka, co se ráda honí po lese s mečem v ruce a helmou na hlavě, holka, co pouští po chodbě autíčka, holka co bagruje traktorem v písku, holka co bravurně kope míč do brány. Je vidět, že má staršího bráchu.

Je to ale taky holčička, která musí nakrmit panenku nebo medvídka. Holčička, která bez sukně nikam nejde. Ani hrát fotbal. A jak nám tak rostla, začala toužit po kočárku na panenky. Hodně dávno jsme jí koupili proutěný kočárek, ten je už pro tak velkou holku malý. A protože ty nové kočárky se mi tak úplně nelíbí (moc růžový a přijdou mi málo kvalitní) a protože jsem si leta schovávala kočárek, se kterým jsem si hrála já jako malá holka, rozhodla jsem se předat ten svůj klenot Růžence.

Byť je co konstrukčně retro kočárek dělaný poctivě, látka na něm za ty roky mé péče utrpěla pár šrámů. Hlavně hodně vyšisovala a schytala pár skvrn. Posílená sebevědomím, že jsem už zvládla předělat jeden kočárek k obrazu svému, jsem zasedla k počítači s dětmi a s jejich pomocí jsem vybrala ideální látku. Debata to byla dlouhá, ale spokojenost nakonec panovala na všech stranách.

Materiál k renovaci kočárku dorazil a mně se strašně moc přestalo do opravy chtít. Každý večer jsem se rozhodla dělat radši něco jiného, než šít boudičku ke kočárku. Pak ale přišel covid, nemilosrdně nás všechny zavřeli doma a když jsem okolí došila dostatečnou zásobu roušek a začali jsme se v té celorepublikové karanténě nudit, vzala jsem do rukou nůžky, jehlu a nit a za dva dny jsme mohli vyrazit na procházku s novým skvostem.

Hrdí na výsledek

Musím nás všechny pochválit, jak jsme to hezky vymysleli, a jsem ráda, že se mi realizace povedla. Ono totiž to předělávání je většinou mnohem horší, než když začnete něco vyrábět úplně od nuly. Růženka se o ten kočárek vždy tahá s Žibřidem, kdo ho jako poveze. Oba jsou na něj pyšní. Naše procházky pak vypadají tak, že při odchodu z domu se děti dohadují, kdo poveze miminko a nakonec vezu kočárek já, protože si oba cestou najdou jinou zábavu. A mne pak lidé zastavují a koukají mi do kočárku a pak se začnou smát, že je to kočárek pro panenku a ne pro opravdové mimino 😀

Mně ta renovace retro kočárku moc bavila a mám chuť si upravit ještě nějaký další kočárek. Tak kdyby někdo o nějakém zatoulaném a nepotřebném retro kočárku pro panenky věděl, dejte mi prosím vědět. Děkuji