Cestovní penál

cestovní penál

Cestovní penál je jedna z našich nezbytností, když si balíme svoje saky paky a frčíme někam pryč. Děti v něm mají své potřebné fixy a pastelky, které využívají právě při cestování. Měli jsme už několik cestovních penáků. Ať už pěkné kovové krabičky s oblíbenou animovanou postavou nebo i klasické látkové, kam se pastelky uložily. Jenže…

Ty kovové penáky se nám vždycky v batůžku nějak promáčkly o nějakou hračku/knížku, navíc v nich pastelky chrastily a lámaly se. A ty textilní byly většinou moc měkké, takže držely pastelky u sebe, ale lámaly se nám v něm taky. Pastelkovník, který jsem šila je fajn, je zpevněný výztuží a pastelky jsou přichyceny pevně, takže se o sebe vzájemně nemlátí a nelámou. Ale když už cestujete se dvěma dětmi a obě si rozloží tenhle pastelkovník, většinou už v autě nebo na stole není žádné místo.

A pak jsem objevila střih na úplně boží cestovní penál! Je skvěle vyztužený, takže pokud do něj dáte dostatek pastelek, lámavost se nekoná. Navíc horní část penálu se po otevření dá stáhnout dolů. Díky tomu se penál ještě více zpevní a drzí jako hrneček na pastelky. Což našim dětem skvěle vyhovuje. Krásně na pastelky vidí a ty se nikam nerozkutálejí.

cestovní penál

Na míru

Tenhle cestovní penál jsem ušila nejen mým dětem. Po dobré zkušenosti (už s nimi cestujeme skoro dva roky) i několika kamarádům. A jedné naší milovnici „Mimý“ jsem jí k jejímu batůžku spíchla barevně i stylově ladící penál. A docela mne mrzí, že mne to nenapadlo i u těch prvních penálů, ale nevadí, pár jich ještě určitě šít budu!

To že tyhle penály taháme všude se ne na nich podepisuje. Vždycky je někde ušpiníme. Ale to ničemu nevadí, protože se dají snadno vyprat. A ty bez nášivek a aplikací se dají strčit prostě do pračky. Po uschnutí je v klidu vyžehlíte a penál je zase jako nový.

violka