Kapsář do auta

Když jsem došila praktický kapsář k postýlce, věděla jsem, že ušiji ještě kapsář do auta. Bylo mi jasné, že dříve nebo později jej upotřebíme. Obhlédla jsem si tedy co se nabízí a rozhodla se ušít kapsář ve stylu kapsářů Lässig. Jen jsem to nějak podcenila a po porodu už na kapsář neměla ani pomyšlení. Jsme velcí cestovatelé, pravidelně jezdíme za babičkou a dědou do Prahy. Malý byl malý, většinou cestu prospal, takže během cesty ani nic nepotřeboval. Při první cestě do Itálie, kdy malému bylo devět měsíců, jsem už měla připravenou tašku, která byla hned po ruce, byla „v nohách“ pod autosedačkou. Tenkrát to ještě šlo. Ale malý si dovolil růst a i když většinu cesty stále prodřímal bylo třeba mít po ruce láhev a kukuřičné křupky. Spal stále méně a začalo být nezbytné jej stále více zabavovat. Pořád nám ale stačil batůžek a moje ochotná ruka.
proprekapsář1Přišel okamžik, kdy jsme se chystali opět k moři, téměř s dvouleťákem. To už jsem byla přesvědčená, že kapsář bude fakt potřeba. Jen jsem přes samé šití a balení nestíhala. I když mne muž poctivě upozorňoval, později varoval a nakonec „vyhrožoval“. Já jej stále ujišťovala, že to stihnu. Na větu, ať jej radši koupím, jsem odsekávala, že já to přeci zvládnu. Nezvládla jsem to a nakonec jsem musela k sedačce přivázat kapsář z postýlky. Až na to, že byl trochu širší, posloužil skvěle. Ale já si slíbila, že pořídím do auta pořádný. Věděla jsem ale, že ušít ho nezvládnu, protože prostě na to nemám už ten čas, co bych potřebovala.
proprekapsář4A tak jsem se rozhodla pořídit nám kapsář od firmy, která mne prostě hned oslovila svou barevností a stylem. Bylo hodně těžké se rozhodnout, jakou barevnou variantu si vybrat. Na výběr jich je tolik! Naštěstí mi odpadla ta část, která je barevně jednoznačně pro holky. Ale i tak to rozhodování bylo těžké. Nakonec jsme s manželem usoudili, že nejkrásnější je prostě Little Tree Fox.
proprekapsář2Jen co se mi dostal kapsář do rukou, věděla jsem, že jsem se rozhodla správně. Tak krásné zpracování, propracované detaily. To bych šila pěkně dlouho. Použitý materiál je krásně pevný, kapsář se tedy po zavěšení na sedačku neprohýbá, ale drží skvěle tvar. K přední autosedačce se připevní jednoduše dvěma popruhy, které snadno zapnete přezkou a dle potřeby utáhnete popruh. Kapsy jsou zajištěny buď zipem nebo suchým zipem, obsah je tedy hezky v bezpečí a pokud jej momentálně nepotřebujete, při dobrodružné jízdě po českých silnicích prostě nevypadne a vy jej pak nebudete muset hledat všude po autě.
proprekapsář3Na  zip (zadrhovadlo) jsou na kapsáři dvě kapsičky se  záševky v rozích, drží tedy i prázdné tvar. V pravém horním roku je držák na lahev, do kterého se vejde klasická PET lahev o objemu 0,5l a jeho vnitřní materiál je ten, co se používá do termo obalů ke kojeneckým lahvím, měl by tedy pomoci udržet nápoj teplý či studený.
Dále zde najdete další kapsu se záševky v rozích, která je uzavíratelná na suchý zip klopou, je tedy vhodná třeba na pastelky. Za ní se nachází úzká (myšleno bez záševku v rozích) kapsa a vedle kapsa s průhledným okýnkem. Tyto dvě kapsy nemají žádné zapínání. Nakonec jsou zde dvě kapsy, které jsou zajištěny suchým zipem, obě dostatečně prostorné pro nějakou tu hračku.
proprekapsář5Kapsář je navíc Car Wrap to Go, což znamená, že jej lze prázdný složit do úhledného balíčku a přehodit si jej přes rameno a v pohodě s ním odejít.
proprekapsář6Byť mé dítě za jízdy na kapsář ještě nedosáhne (bezpečnostní pásy v autosedačce mu nedovolí se vyklonit), je kapsář skvělý pomocník. Beztak sedím vzadu s Žížou, takže mu mohu kdykoli cokoli z kapsáře podat. Vše je po ruce a přitom to není poházené v autě nebo zapadlé v batohu (vždy to, co strašně nutně Žibřid ihned potřebuje je až někde na dně a neschopné matce samozřejmě trvá věčnost než to najde 🙂 ).

razítko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂