Volný pátek v zooparku

Volný pátek máme sice pořád, stejně tak jako ostatní dny v týdnu. Ale tentokrát měl volno i tatínek a tak jsme chtěli sváteční den pěkně využít.Do zooparku jsme se s malým chystali už nějaký ten pátek, vždy to ale z nějakého důvodu nevyšlo, ale tenhle pátek se vyvedl. Za to, že jsme tam konečně dojeli může czechforeigner s rodinou. Původně jsme chtěli na prodloužený víkend vypadnout opět na venkov, ale tohle byl lepší nápad.

Malý byl ze zvířátek celý unesený. Hned u pelikánů byl z těch velkých „káky“ celý paf a hnal se k nim a chtěl je pomuchlovat, jako  staré známé. A nejen on byl unesen, i já. Bylo to prvně, co jsem byla kousek od pelikána aniž by mezi námi byl nějaký plot.
PicMonkey Collage3Samozřejmě úspěch měli i ovce, medvědi, sovy, mýval a koně s osli, které malý hned běžel krmit trávou, ale hlavně nás všechny tři dostal tuleň. Ano, tuleň. Nejprve to vypadalo na naprosto nudný výběh, kde se z vody sem tam vynořil čumák a mocným chrochtnutím se nadechl. Po chvíli, kdy byli diváci znuděni a začali se trousit k dalším výběhům, se vynořil tuleň, odhodlaně propočítal prostor na ostrůvku s kameny, odrazil se a s velkým žuchnutím přistál na ostrůvku a rozhodl se opalovat. Slunce si užíval a slastně si ploutví poplácával tělo. Náš malý z něj měl upřímné záchvaty smíchu a nás bavil také. Je jasné, že se do chomutovského zooparku opět vrátíme. Je zde klid, pěkné cesty, zvířátka, hřiště a prostě vše, co správná zoo potřebuje.
DSC_2682 copyrazítko