Když se narodí miminko

miminko

V mém okolí je to momentálně jedno miminko vedle druhého. Tenhle rok bude na „úrodu“ bohatý. Konečně bude mít Žíža i Růža kamarády!

Když čekáte své miminko, během těhotenství (dříve nebo později) začnete chystat výbavičku. A máte nějakou představu o tom, jak bude vypadat. Ať už jde o motiv, barvu. Máte zhruba představu (a pokud už máte doma jeden či více kousků dětí tak asi i máte konkrétní představu), co chcete a nechcete pořídit. Co když ale porodí vaši přátelé a vy jim chcete pro malé škvrně něco dát, ale chcete dát něco, co nemají a nechcete kupovat kýčovou hračku nebo bodýčko, jako každý druhý? Mám tu pro vás pár tipů, co nadělit miminku, čím uděláte rozhodně radost i parádu a budete originální. Vše máme doma, takže vím, co doporučuji a taky vím, že vše nám bylo chváleno a vždy padl dotaz „Odkud to máte? To je krásný, to jsem nikde ještě neviděla!“.

Navíc nejde o obyčejné produkty, za všemi stojí (ne)obyčejné maminky, které měly skvělý nápad a rozhodly se, že i na své mateřské splní svůj sen. Všechny to jsou úžasný ženský, takže navíc podpoříte poctivou českou práci. A budete mít 100% originál.

Miminko a plenka, to je bezva dvojka – plenky od Mamapocket

Maminka Barča přišla s nápadem neobyčejných plen. Plen, které jsou vyráběné i tištěné v České republice, design mají na svědomí další šikovné ženy, které obrázky navrhly přímo pro Mamapocketshop. Díky tomu, že jsou plenky „naše“ české, víte jistě, že splňují přísné evropské standardy. S látkovou plenkou navíc víte, že nepřestřelíte. Plenka lze dát dětem pod hlavičku, v létě použít místo lehké dečky nebo jako sluneční clona. U nás našla uplatnění při kojení na veřejnosti, kdy nám poskytla potřebný pocit soukromí. Plenky jsme tahali k dětské doktorce, na návštěvy, na procházky. Prostě využití je spousta. U Báry v e-shopu navíc najdete také plenky s monogramy, plenkovou osušku a nově i bodýčka v designu stejným, jako plenky. Zamilujete se na první pohled. 

Neobyčejná hračka – MMMoje

Martina maluje. Martina tiskne. Martina šije. Martina je nesmírně šikovná ženská, která pro miminka a pro děti tvoří spoustu krásných věcí, z kterých zraky přecházejí! Navíc šije z látek, které si ona sama navrhne. Takže originalita maximální. Do její práce jsem se zamilovala a jen proto, abych u ní mohla nakoupit hnízdečko pro miminko, bych snad klidně i znovu rodila 😀 Její produkty navíc získali ocenění Zaručená kvalita/česká kvalita, máte u ní jistotu, že jsou produkty vhodné pro děti do tří let. Faktem je, že její práce spíš zaujme maminky dětí (hnízda, zavinovačky, hrací deky), ale vy, jako nerodiče miminka zde jistě také vyberete. Buď krásnou úchopovku (hračka určena pro ručičky miminek) nebo kouzelné leporelo. A třeba vás osloví i porcelán s grafikou, kterou samozřejmě také kreslila Martina. A pozor! Martina je autorkou limitované edice plenek od MamaPocket! 🙂 Vše od Martiny najdete pod značkou MMMoje.

Silikonové a fešácké – Mimijo

Kojící korále. S Žížou jsem je neměla. A mrzí mne to. Růžence dělají moc dobře na zoubky. Je to úžasná záležitost. Teď už je to holka zvědavá a pořád musí něco prozkoumávat, nedá si pokoj ani při kojení. Korále ji vždycky dostatečně zabaví a nemá tendenci terorizovat mě. Když se jí prořezávají zoubky, nic lepšího ke kousání doma nemáme. Zabaví ji, když ji nosím v šátku. Kojící korále (i když nakonec maminka kojit nemůže) jsou přesně to, co bych jako dárek ocenila. Stejně tak klip na dudlík ze silikonových korálků. Nejenže neztratíme oblíbený dudlík, ale opět na podrážděné dásně není nic lepšího. A nemusíte se bát, i pro miminka, která nemají dudlík, je klip na dudlík dobrý dárek. Na jeho konec místo dudlíku lze připnout oblíbenou hračku, textilní knížku, chrastítko a klipem připnout ke kočárku. Záruka, že starší dítko z kočárku nic nevytrousí! Já si kousátko a klip vyráběla doma sama, ale korále mám od Mimijo, kde seženete nejen kojící korále, ale také kousátka, klipy na dudlík, náramky. Vše ve velkém výběru barev a tvarů korálů. Korále jsou ze zdravotně nezávadného potravinářského silikonu, který neobsahuje  BPA, ftaláty, olovo, kadmium nebo těžké kovy.

Stylovka – Hugito

Pokud chcete být trošku konzervativní a věnovat miminku nějaký ten „hadřík“, doporučuji čepičky od Hugito. Růženka má jemnou bílou čepičku, nosí ji od dvou měsíců a ještě nějaký ten čas jí vydrží! Tahle čepička je tak jemňoučká, že bych se s ní nejradši neustále mazlila! Přiznám se, že si ji chci koupit také! Značka Hugito (a také značka Matatitla) je vytvořena maminkou Veronikou, která se nechala inspirovat svými dětmi a založila si tak vlastní značku. Střihům a materiálům věnuje velkou pozornost, proto i u Veroniky najdete materiály podléhající přísným atestům pro výrobky pro děti do tří let. 

Mamince – Jemno

Je to zvláštní, ale devět měsíců se s tím taháte, nespíte, nemůžete si jíst, co vás napadne, máte nateklé nohy, nálady jak na horské dráze a nakonec to pracně a bolestivě porodíte. A dárek si dostane miminko. No je tohle fér? Moc ne, co. Jako je pravda, že jsem dostala po porodu květinu. Jenže květinu nemůžete mít u sebe, protože pyly jsou alergeny a nesmí být u miminka. Takže kytka stála někde v koutě na chodbě, kde jsem ji zaznamenala, jen když jsem si šla odskočit. Nebo jsem dostala tabulku čokolády, abych měla sílu. Miluju čokoládu! Ale víte, že čokoláda se při kojení nesmí jíst (alespoň ze začátku), kvůli časté alergii na kakao? Takže jsem měla několik tabulek čokolády ulitých ve spíži a těšila se, jak si je jednou dám. Ještě na ně nedošlo a myslím, že mi je někdo už sežral. Chcete tedy udělat mamince radost, ale nedat jí něco, co si neužije?

Pak zkuste svíčky Jemno. Tyhle svíčky jsou ručně vyráběné na Slovensku, jsou ze sójového vosku a kvalitních esenciálních olejů, takže během pálení svíčky nevdechujete škodlivé látky ani umělé parfemace. Dopřejte novopečené mamince „chvilku jen pro ni“ a nechte ji zarelaxovat mezi kojením a přebalováním. Svíčky Jemno můžete koupit na eshopu Gravitas (kde tedy mimo svíček najdete ještě spoustu jiných úžasných věcí).


Doufám, že jsem vás trochu inspirovala, že lze miminko obdarovat něčím jiným, než bodýčkem nebo plastovým chrastítkem. Jak jsem psala v úvodu, se vším mám jako máma zkušenost a všechno to miluju já nebo Růženka a nebo obě. Prostě mám jen velkou potřebu se vám o tom zmínit.

Máte také nějaké tipy na dáreček?