Kuldīga

Kuldīga je menší městečko ležící na řece Venta, kde se zároveň nachází nejširší vodopád v Evropě. Na výšku to není žádný dlouhán, na některých místech dosahuje maximálně 2 metrů, ale šířka 100-110 metrů to bohatě vynahrazuje :).

Aniž bychom to plánovali, do městečka jsme dorazili v období festivalu, všude byly stánky a spousta lidí. Mezi vystavovaným zbožím nechyběly tradiční sýry, med, handmade výrobky a spousta dobrot. Centrum městečka mělo příjemnou atmosféru, většina domků byla opravená (což rozhodně není ani v centru větších měst a městeček pravidlem) a všude bylo čisto, park a trávníky upravené. Při našem proplétáním se mezi stánky za vytouženými vodopády jsem neodolala a u jednoho stánku si koupila lotyšský nápoj Kvass. Už dlouho jsem po něm pokukovala v Rize, ale neměla jsem odvahu si ho koupit. Kvass se vyrábí z chlebovách kůrek žitného, nasládlého chleba, který má v Lotyšsku majoritní zastoupení. První lok byl velmi zajímavý, nevěděla jsem ani jestli mi to chutná nebo ne…něco mezi kofolou a pivem. Další lok byl už ale lepší, a tak jsem to s chutí celé, během chvilky vyžunkla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvass

To už jsme byli u vodopádů. Zahrávali jsme si s myšlenkou celý vodopád přebrodit, jako to dělala dobrá desítka jiných návštěvníků, ale nakonec jsme od toho upustili. Cestou zpět k autu jsem přemýšlela, že bych si dala ještě jeden Kvass, ale čekala nás ještě dlouhá cesta a nemůžeme kvůli mě stavět každých sto metrů, že :).

Kostel v Kuldīze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vodárna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I takový pohled má své kouzlo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlavní náměstí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ventas rumba (Venta vodopád)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohled na město od vodopádu

razítko2

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂