O bosých nožkách

05 (23)

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/vivobarefoot/16983223256/

Chtěla jsem pro vás napsat sáhodlouhý a vyčerpávající článek o tom, proč je dobré chození na boso a jaké vybrat boty pro dítě.

05 (22)

Zdroj obrázku: https://www.correcttoes.com

Když se náš malý začal stavět, začala jsem se zajímat o výběru prvních bot. Po přečtení různých článků na internetu jsem byla značně rozpačitá. Nějak se mi to nezdálo. Tak jsem se obrátila na svou kamarádku, maminku dvou holčiček, v tu dobu jedné tříleté a druhé jen o měsíc starší, než náš malý. Potřebovala jsem si o tom popovídat s někým, kdo si tím prošel. A ona mi ukázala krásné capáčky od Little Blue Lamb a malá mi předvedla, jak v nich pěkně chodí, jak jí venku reaguje nožka na terén, na kterém se pohybuje. Tahle kamarádka mi také poslala odkaz na dva krásné články od Madame Coquette. Tehdy jsem o ní slyšela poprvé. Její články „o bosochození“ a „o výběru bot pro děti“ mne naprosto nadchly. Začala jsem tedy znovu hledat informace, tentokrát obohacena o znalost slova „barefoot“. Bosonohá chůze mi přijde přirozená.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/vivobarefoot/16448870198/

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/vivobarefoot/16448870198/

Výběr bosonohých bot je můj výběr srdcem a „selským rozumem“. I na připomínky k tomu, že je chozená na boso sice přirozené, ale pevné povrchy přirozené nejsou, jsem se naučila odpovídat. Je to sice pravda, ale například náš malý rozhodně nelítá jen po chodníku, ale běhá po trávě, písku, kamínkách. Doma máme plovoučku, lino, koberec, malý leze na gauč, židli, postel. A i na to noha reaguje a povrchům se přizpůsobuje. A díky tomu se posilují ty správné svaly a nehrozí deformace chodidla a klenby.
Když jsem si rozepsala osnovu tohoto příspěvku a pročítala po stopadesáté různé články odborníků atd., koukla jsem se znovu na články Madame Coquette a zjistila jsem , že bych psala vlastně úplně to samé. Nepíše totiž nic, co by si snad sama vymýšlela, na rozdíl ode mne byla i na přednášce Janky Tóthové. Navíc to sepsala tak krásně, že si myslím, že sáhodlouhé rozepisování by bylo zbytečné a odkážu vás na ni.
I díky Madame Coquette jsem se nebála koupit jako první botky Little Blue Lamb. Ale o nich v jiném příspěvku.
razítko