Dokupuji výbavičku

Krásně jsem si nachystala výbavičku. Ale až provoz ukáže, zda byly přípravy dostatečné.

​Přiznávám, že co jsem se vrátila z porodnice, tak pořád něco pořizuji. Ale nic moc potřebného, spíše drobnosti pro radost pro malou. Určitě vám ukážu to, z čeho jsem nejnadšenější. Ale i nějakou tu praktickou věc jsem musela pořídit, protože se po porodu ukázalo, že je budu opravdu potřebovat.

Protože se snažím minimalizovat odpad, pořídila jsem si pratelné prsní tampony. Jednorázové jsem si koupila pouze do porodnice (a ještě koupím na dovolenou, tam nebude moc možností, kde prát). Objevila jsem pratelné prsní tampony od Aventu. Tyto tampony mne opravdu velmi mile překvapily. Jsou tenčí, než ty jednorázové (nebo alespoň než ty, co jsem měla koupené), přizpůsobí se tvaru prsu, takže jsou v podprsence téměř neviditelné. ze strany, která se dotýká prsu, jsou velmi příjemné na dotek, úplné jemné pohlazení. z druhé strany má decentní krajku. v balení jsou tři páry a k nim i síťka, ve  které můžete prsní tampony prát. Jedno balení mi stačí jen tak tak, proto jsem si dokoupila ještě jedno. Prát je lze s běžným bílým prádlem, ale také s prádlem pro miminko.​

Kam s ním?

Protože se kojení opět (naštěstí) úspěšně rozjelo, mléka mám dost, ale jedna laktační krize už nastala, rozhodla jsem se koupit nějaký zásobník na mléko, abych si mohla trochu zamrazit, kdyby náhodou opět chvilková krize přišla. Člověk je pak tak nějak víc v klidu a tím spíše laktační krize nepřijde. Nechtěla jsem sáčky na mléko, jsou většinou na jedno použití a opět jde o zbytečný odpad. Navíc je lze použít pouze na mléko.

Vybrala jsem si Via pohárky s víčkem od Aventu. Jsou použitelné v ledničce, mrazničce i v ohřívači lahví. Můžete je sterilizovat. Velké plus vidím v tom, že po otevření víčka, můžete na pohárek našroubovat kompatibilní dudlík a máte z pohárku rázem lahev. Lze také našroubovat odsávačku mléka s odpovídajícím závitem. Navíc, až začne dítě jíst příkrmy, máte z nich skvělý obal na cesty na jídlo. Ovoce, polévka, přesnídávka. Cokoli do pohárku můžete dát. A pokrmy v pohárku můžete přihřát. Pohárky jsou stohovatelné, takže zabírají minimum místa. Za mne jasná volba.