Veselé velikonoce aneb velikonoční přípravy

Veselé VelikonoceVeselé Velikonoce. U nás to platí každý rok. Pravidelně je tu někdo nemocný a pravidelně prostě nestíhám. Ale letos jsem se pokusila o změnu. Být trochu připravená.
Už loni jsem se sešla s kamarádkami, udělaly jsme si dámskou jízdu na které jsme zdobily vyfouknutá vejce. Jedna z nás totiž krásně ovládá voskovou techniku a tak se rozhodla nás to naučit. Já jsem sice antitalent, ale moc mne to bavilo a musím říci, že s každým vajíčkem jsem viděla zlepšení. I když po roce jsem si zase přišla, jak když to dělám úplně poprvé 🙂
Udělaly jsme si tedy s kamarádkami tradici, nejen na Velikonoce, ale i na Vánoce se sejít a vyrábět dekorace. A protože nám každý rok přibývají další a další děti, musíme vymýšlet i činnosti pro ně. Ale ony stejně chtějí dělat to, co děláme my.

Spolupracujeme

My zdobíme vajíčka voskem a když starší děti chtějí, pustíme je k tomu také. Mají svůj osobitý styl, který jim my dospěláci závidíme. Menším se nebojíme dát do rukou fixy a vyfouknutá vajíčka a zbytek je na nich. Jak po vajíčku kreslí, postupně fixu rozmazávají a barvy se pak spojí v magické přechody barev.Růža se samozřejmě musela do tvorby také zapojit a hrdě malovala na vajíčka fixami. Bohužel jí jedno upadlo a rozbilo se. Přišlo velké slzavé údolí a já se snažila situaci zachránit. Nerozbilo se moc, takže skořápku šlo i dále použít. Stačilo ji „vycpat“ vatou a do ní pak „zapíchat“ peříčka, umělé kytičky atd. No a pokud by se vajíčko rozbilo víc, do půlky skořápky můžete dát čajovou svíčku nebo trochu hlíny a zasít osení.
Nu a minulý rok byla ve školce akce pro maminky, společné tvoření s dětmi. Takže tu nejkrásnější dekoraci, roztomilé kuře, máme i letos hrdě vystavenou na jídelním stole. A jako myslím, že se nám s Žížou fakt povedlo! A co jsme ještě letos vytvořili? Inspirace od nás a návod jak na to, najdete TADY. Letos to budou určitě zase veselé Velikonoce 🙂

A co vy, také tvoříte s dětmi?