Cesta do Mordoru

aneb putování po Středozemi na jihovýchod. Hobiti, trpaslíci, elfové, Sauron, Gandalf, Glum, Arwen a co já vím, kdo ještě. Já a Pán prstenů? No, tak tohle moc dohromady nejde. Já na ty fantasy příběhy moc nejsem. Což neznamená, že nevím „vocogou“. Spousta lidí kolem mě příběhy Pana prstenů miluje. Jakmile v kinech běžel Hobit, většina mých přátel poslušně seděla v kině a těšila se. Nejsem ignorant, všechny díly Pana prstenů jsem viděla. Ale abych si ho pustila večer a těšila se na příběh, to opravdu ne.proprekostym2Každopádně obdivuji pana Tolkiena, který dokázal vymyslet vlastní svět, stvořit mu jazyk, mytologii, historii. Úžasné. A taky chápu nadšení svého okolí. Já teď byla „nucena“ nastudovat tuhle problematiku. A to z prostého důvodu. Kamarádka (adminka blogu) Kachnacekk mě poprosila, zda bych jí neušila kostým na tábor, kde dělá vedoucí. Protože jsem jako dítě byla párkrát na táboře, moc dobře si pamatuji, jak je důležité, mít v rámci celotáborovky dokonalý kostým. A téma tábora bylo jasné. HOBIT. Takže Kachnacekk potřebovala kostým elfky.
Spoustu hodin jsem prohledávala internet a prozkoumávala, jaký úbor vlastně elfové mají. Navíc mě Kachnacekk poprosila, zda by to šlo trochu šmrncnout do „trpaslíků“, kdyby byla potřeba být trpaslíkem. Postupně jsme se dopracovaly i k variantě, že by bylo bezva, kdyby šlo kostým použít i jako středověký oblek. Tedy takový ten základ kostýmu. Vše by pak dotvořily doplňky. Postupně jsme se dobraly ke konečné variantě a já se jeden večer rozhodla střihnout do látky.proprekostym1Upřímně řečeno, měla jsem fakt strach, protože nikde jsem nesehnala žádný pořádný střih, vše jsem vymýšlela za pochodu. Střih na šaty jsem vzala z noční košile, střih korzetového pláště bez rukávů jsem vzala ze svých šatů a střih na kapuci jsem obkreslila z kapuce u mého kabátu, jen jsem ji udělala do špičky.

Kostým v akci

Kostým v akci

Nakonec dopadl kostým lépe než jsem očekávala. Ano, mohl být lepší, ale byl to můj druhý kostým v životě, co jsem šila (vlastně i druhé šití oděvu vůbec). Myslím, že jsem se s tím poprala statečně a kostým snad udělal parádu. Mě to nakoplo a mám teď v plánu více projektů, které se dají obléci. Snad dopadnou také dobře.
Držte palce!

razítko

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂