„Miný“ batůžek

MinnieŽížova nejlepší kamarádka (a asi i láska) miluje Minnie. Minnie má všude. Na šatech, legínách, mikině, botách a kdoví kde ještě! A  tak mne tak napadlo, co by se té naší holce mohlo líbit, když teď bude mít ty narozeniny?
Nic moc s tématikou Minnie se mi dávat nechtělo. Já mám na ty „heloukityny“, „myškyminý“  a „elzyaany“ docela alergii. Nikdy se mi to moc nelíbilo, ale chápu, že děti to chtějí. Však Žíbřid taky, jakmile to má na sobě „Mekvína“, tak to prostě chce mít. A taky jsem už rezignovala. Uvidíme, na čem bude frčet jednou Růženka.
Každopádně jsem si celkem namáhala hlavu s tím, co té naší kamarádce pořídit. A pak mne ve frontě na kasu v supermarketu napadl batůžek Minný. Stála totiž přede mnou holčina, co měla na zádech takový ten pytlovitý batůžek, který byl z poloviny červený s bílými puntíky a z druhé poloviny černý. A mně to hned asociovalo myš Minnie.

„Miný“? To by bylo skvělý!

Proto jsem se poradila s maminkou naší malé kamarádky (a mou nejlepší kamarádkou), zda je to dobrý nápad a zda jej můžu realizovat. A dostala jsem samozřejmě zelenou. Šití batůžku mne velmi bavilo, seděla jsem za šicím strojem po hodně dlouhé době a navíc jsem dostala od muže overlock, takže to šití je úplně o něčem jiném a je to opravdu boží. Batůžek je naprosto jednoduchý „pytel“, jen doplněný o pár detailů, díky kterým je jasný, že jde o populární myšku. A já v sobě „kousla“ fakt, že se držím tématu populární myšky. Ale není to přesně ona, jde o inspiraci a navíc je to vyrobeno ručně a od srdce, nic komerčního, co bude mít každá druhá holčička na ulici. Takže já jsem spokojená.
Malé majitelce se batůžek líbil, jen prý proč ta „Miný“ nemá oči. Hm, tak příště se asi polepším 😀
Ale víte co je na téhle té šicí akci fakt smutný? Do tohoto batůžku se zamilovala naše Růženka. A já jen doufám, že se jí líbí má práce a ne myš Minnie, protože jinak budu mít pořád tep nad dvě stě 😀