Dvouletá princezna

dvouletáDvouletá? Jo, jediný spravedlivý „pan ČAS“ je nekompromisní a utíká jak splašený. Asi proto Růženka oslavila už druhé narozeniny. Když se na ni člověk pečlivě zadívá, už je to opravdu „velká holčička“.
Myslím si, že je to tím, že je mladší sourozenec a má před sebou velký vzor v bráchovi, protože Žíža byl „mimino“ delší dobu. Ale za to mohl náš přístup, brali jsme ho stále jako malé dítě, se vším mu pomáhali. Růženka je mnohem samostatnější, umí se sama obout, obléct. Prostě to vidí u bráchy, tak to sama dělá taky. A nám došlo, jak strašně jiný přístup ke staršímu a mladšímu sourozenci rodiče mají. Jak prostě nejde žádné dítě vychovávat stejně.
Jsem taky velmi hrdá na to, že jak dvouletá Růženka (tak i Žíža ve dvou letech, skoro přes kopírák) je už dost dlouhou dobu bez plen a zvládá bez nehod i noc (ačkoli na noc plenku pro jistotu má).dvouletá

Dvouletá Růža vs. Žíža

Také ty jejich povahy natolik různí! Žíža byl vždy veliký stavitel a bavilo ho puzzle, které už ve dvou letech bravurně skládal (jasně puzzle s devíti kousky, ale stejně. Teď v pěti letech složil valnou část puzzle s 1000! kousky). Růženka zase pořád kreslí, je velmi trpělivá a pečující. A pořád jen mluví (inu ženská :-D) a mluví ve větách a je je jí většina fakt rozumět.
I vztah a přístup k Odie mají odlišný. Oba jí mají velmi rádi, ale Žíža ji bere jako psa, kdežto Růženka ji má spíš jako ségru nebo kamarádku. Miluju sledovat, jak mají oba od nás vlastně daný stejný genetický základ, ale jak jsou oba jíní a jedineční.

Na dorty jsem prostě levá. Vypadají většinou příšerně. Ale chuťově jsou vždycky fakt boží!

ABKM

A jak je na tom Růženka se svou alergií na bílkovinu kravského mléka? V roce jsme začali testovat mléčné výrobky a vše vypadalo bez problémů. Pak se ale objevila vyrážka, kterou všichni považovali za atopický ekzém (vzhledem k tomu, že já jej mám a hodně silný, dalo se to čekat). Průběh vypadal typicky, ovšem vůbec ji to nesvědilo a testy nic neprokázaly, vyrážka zmizela a od té doby klid. Nejspíš prý něco virového. Tak uvidíme, jsme stále ve střehu a kůži věnujeme zvýšenou pozornost (stejně jako u Žíži, byť jsou oba v pohodě, geny se mohou projevit kdykoliv). Ale mléčná bílkovina ani nic jiného žádné problémy nedělají a tak jsme všichni rádi. Růženka je tedy bez diet a může jíst vše (vyjma kuřecího masa, ale to je jiný příběh a třeba o tom jednou napíšu).