Růženka a deštník

deštníkDeštník. Taková obyčejná věc. A u nás je velkým tématem.

Žíža má asi od dvou let deštník. Tenkrát miloval Práška Skočdopole a nám se podařilo sehnat jeden právě s Práškem. Taková blbost, ale jakou měl radost a od té doby chodil v dešti pyšně s deštníkem. A když zrovna neprší, otevře si deštník doma, nastěhuje si pod něj peřinu a hraje si na stanování.deštník

A teď přichází na scénu Růža

Je takové zlaté pravidlo mezi dětmi, a zvláště pak u sourozenců,že když má něco ten druhý, nutně to musím mít taky, i kdyby se všichni kolem měli zfamfrnět. To, co má ten druhý, je prostě to nejlepší na celém širém světě! A tak jsme začali shánět deštník. Chtěla jsem nějaký jednoduchý, třeba puntíkatý. Jenže všude na dětských deštnících byly samé myši s mašlemi na hlavě nebo zmrzlé princezny (znáte už tuto mou averzi na tyhle ty motivy, že jo!). Co naplat. Koupi deštníku jsem odkládala. Až jsem hledala úplně něco jiného a našla ten nejbožejší deštník se zvířátky. Zamilovala jsem si jej nejen já, ale i Růža.

Jenže nám od teď s každým deštěm vzniká problém. Růženka odmítá obléci pláštěnku (asi je to out nebo trapný nebo co, matky těmhle věcem nerozumí) a vozit se v kočárku je pod její úroveň. Ale máme deštník, jeden by řekl, že to máme vyřešené. Ale právě naopak. Máme problém. Růženka si sice obuje holinky, vezme deštník a vyrazí do deště. Ale holka naše milovaná nezvládá skloubit chůzi a držení deštníku nad hlavou! Takže dál než před vchod domu se prostě nedostaneme. A brácha chudák sedí a čeká ve školce.

Ještěže tak moc neprší. Do podzimu to snad nacvičíme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂