Jak uklidit Lego snadno a hravě

To, že jsme milovníci Lega jistě už všichni víte. Lega už máme pěknou hromadu a všechny jeho kostičky se objevují po celém bytě. Tvořit z Lega je opravdu zábava. Co však už taková zábava není, je úklid. Jak ty malé neposlušné (a při našlápnutí velmi bolestivé) kostičky elegantně uklidit?To, že do poličky vystavíme tu skvělou auto-letadlo-ponorku či oč vlastně jde, to je jasné, co ale s tím zbytkem, který je opravu všude možně po bytě, všechny ty zdevastované zbytky superraket, obydlených ostrovů a domů pro žraloky?

Naházet to do jedné krabice nebylo moc dobré řešení. Při hledání jednotlivých kostiček při stavění „vozidla pro hledače pokladů“ se hned ten bordel z minulého dne objevil v celé své kráse znovu. Ta nejdůležitější kostička prostě byla až na dně.

Dobře, chce to nějaký systém krabic, kam kostky nějakým způsobem rozdělíme. A protože už doma máme dvě krabice Lego Storage, řekli jsme si, že další se nám určitě doma neztratí.

Každá krabice může sloužit na uklizení nějakého typu kostek. Tohle je „pořádek“ Žíži. Já se v tom nevyznám, on přesně ví, kde co je.

V našich současných „Lego krabicích“ bylo nastěhované Lego Duplo, se kterým si teď občas hraje Růža (její čas myslím brzo přijde), takže jsme Lego Duplo přesypaly do veliké krabice, kde doposud bylo všechno naše Lego. K současným dvěma krabicím jsme pořídili ještě jednu větší a jako bonus – na panáčky – skvělou hlavu legáčka (ta mne opravdu velmi baví a děti taky).

Obří LEGO kostky

Tyhle krabice vypadají jako obří Lego kostky, dají se na sebe snadno skládat, takže ušetří místo v pokojíčku. Navíc každý den můžete mít jinou „stavbu“. Oživené stavby lze rozveselit ještě vtipnou hlavou, která mé ratolesti baví, chodí s ní po bytě a vymýšlejí kde co. Občas to tu vypadá, jako bychom zkoušeli nejvhodnější masku na Halloween. Ony i samotné krabice děti zabaví. Někdy po pravdě i víc než samotné Lego.

Nejde jen o praktický úložný box, další druh hračky pro děti, ale také o designový kousek pro opravdové milovníky Lega. Ukládat do nich můžete úplně cokoliv! A to je to co se mi na tomhle systému úklidu fakt líbí.

Takže kola a tlumiče uklidit do modré, okna, dveře a zdivo do červené, základní kostky do bíle krabice, panáčky do hlavy (člověk by skoro řekl dvojsmysl) a spát!

Abyste krabici mohli otevřít, musíte víko chvíli táhnout nahoru a chce to trochu síly. Ne moc. A to oceňuji, protože se do těchto krabic nedostane Růženka, ale Žíža ano. Růža se dostane jen „do hlavy“, tak tu máme uloženou bezpečně na okenním parapetu.

Naše Lega

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂