Náš jelení kočárek

jeleníZlatí jeleni na černé! Díky téhle látce by se z té černé rakvičky mohl stát vážně parádní kočárek. Jelení kočárek! Ten nejlepší kočárek na světě!

S každým dítětem se mění nároky a potřeby na vybavení. Zatím co u  Žíži jsme si vystačili s naším skvělým retro kočárkem a na dovolené s golfkami, s příchodem Růži je to jiné. S Žížou jsme podnikali výlety a dovolené takové, kde nám jeden z kočárků stačil. Pokud jsme šli na houby, hodili jsme si ho do nosítka. Jenže Žíža povyrostl a chce dobývat hrady, procházet se lesy a pobíhat po poli. A já samozřejmě musím s sebou brát i Růženku. A tak velcí dobrodruzi, abychom malou Růžu měli celý den v nosítku, nejsme. Proto jsme hledali kočárek, který si poradí s terénem.

Našli jsme jen rakvičku

Po přečtení všech možných recenzí a názorů a zvážení našich osobních požadavků, jsme se rozhodli pro Britax Römer B-Motion 3. Bohužel v době, kdy jsme kočárek chtěli koupit, byl dostupný jen v černé variantě a v jiné se nám jej sehnat nepodařilo. To mi dost zkazilo náladu, protože já nemám ráda černé kočárky, připomínají i rakvičky a to mi k miminkům opravdu nejde. Co teď? Slevit ze svých nároků a koupit jiný kočárek?

Po prozkoumání internetu jsem zjistila, že na tenhle kočárek spousta šikovných rukou šije hromadu krásných setů.  A zrodila se nová výzva! Ušít si doplňky ke kočárku tak, aby byl skvostný. Ten nejkrásnější na světě!

Zatímco jeleni se klidně pasou…

Po objednání kočárku jsem proseděla další část večerů u monitoru a hledala látku, která bude prostě TOP. Chtěla jsem něco veselého, co kočárek rozsvítí. Většina látek, co jsem našla, se ale dle mého estetického cítění nehodila k té základní černé barvě kočárku, která prostě na kočárku bude. Až jsem úplnou náhodou narazila na kočárkovinu s jeleny. Zlatí jeleni na černé! Mé srdce zaplesalo a radost se znásobila v okamžiku, kdy jsem zjistila, že naprosto stejný vzor mají i na úpletu. Takže jsem mohla s klidem v duši ušít i podložku do kočárku a deku ve stejném designu. Pravda, stále je tam hodně té černé, ale pokusím se najít ještě doplňkovou zlatou látku.

A měla jsem šťastnou ruku a  na takovou „zlatou“ kočárkovinu na internetu narazila. Mohla jsem se proto zvesela pustit do šití. Šila jsem to po kouskách, ale za to jsem z každého upgradu kočárku měla fakt velkou radost. Nakonec jsem na kočárek ušila část stříšky, odnímatelný kryt síťového panelu (díky němu je stříška prodloužená a nepromokavá), potah madla, podložku, deku, brož a také jsem v prostoru pod nožičkami vymyslela kapsu, kam se krásně schová pláštěnka a deka.

Blíží se zima

Momentálně se už ochladilo a ruce na madlu kočárku začaly studit. Tak jsem jeden večer usedla ke stroji a ušila ještě rukávník, abychom mohli mít ruce hezky v teple.

Původně jsem si plánovala ušít ke kočárku také tašku, ale to jsem prostě nestíhala a vozím tašku, která prostě handmade není. Ale protože jsem vážně chtěla, aby mi ta taška ladila, na její přední kapsu jsem našila jelení látku a najednou je to dokonalý komplet.

Teď ještě zvažuji, zda ušít nánožník nebo jestli zimu „přečkáme“ s retro kočárkem, protože těch výletů v zimě vážně moc nebude. No uvidíme, jak se na to budu „cítit“.