Náš jelení kočárek

jeleníZlatí jeleni na černé! Díky téhle látce by se z té černé rakvičky mohl stát vážně parádní kočárek. Jelení kočárek! Ten nejlepší kočárek na světě!

S každým dítětem se mění nároky a potřeby na vybavení. Zatím co u  Žíži jsme si vystačili s naším skvělým retro kočárkem a na dovolené s golfkami, s příchodem Růži je to jiné. S Žížou jsme podnikali výlety a dovolené takové, kde nám jeden z kočárků stačil. Pokud jsme šli na houby, hodili jsme si ho do nosítka. Jenže Žíža povyrostl a chce dobývat hrady, procházet se lesy a pobíhat po poli. A já samozřejmě musím s sebou brát i Růženku. A tak velcí dobrodruzi, abychom malou Růžu měli celý den v nosítku, nejsme. Proto jsme hledali kočárek, který si poradí s terénem.

Našli jsme jen rakvičku

Po přečtení všech možných recenzí a názorů a zvážení našich osobních požadavků, jsme se rozhodli pro Britax Römer B-Motion 3. Bohužel v době, kdy jsme kočárek chtěli koupit, byl dostupný jen v černé variantě a v jiné se nám jej sehnat nepodařilo. To mi dost zkazilo náladu, protože já nemám ráda černé kočárky, připomínají i rakvičky a to mi k miminkům opravdu nejde. Co teď? Slevit ze svých nároků a koupit jiný kočárek?

Po prozkoumání internetu jsem zjistila, že na tenhle kočárek spousta šikovných rukou šije hromadu krásných setů.  A zrodila se nová výzva! Ušít si doplňky ke kočárku tak, aby byl skvostný. Ten nejkrásnější na světě!

Zatímco jeleni se klidně pasou…

Po objednání kočárku jsem proseděla další část večerů u monitoru a hledala látku, která bude prostě TOP. Chtěla jsem něco veselého, co kočárek rozsvítí. Většina látek, co jsem našla, se ale dle mého estetického cítění nehodila k té základní černé barvě kočárku, která prostě na kočárku bude. Až jsem úplnou náhodou narazila na kočárkovinu s jeleny. Zlatí jeleni na černé! Mé srdce zaplesalo a radost se znásobila v okamžiku, kdy jsem zjistila, že naprosto stejný vzor mají i na úpletu. Takže jsem mohla s klidem v duši ušít i podložku do kočárku a deku ve stejném designu. Pravda, stále je tam hodně té černé, ale pokusím se najít ještě doplňkovou zlatou látku.

A měla jsem šťastnou ruku a  na takovou „zlatou“ kočárkovinu na internetu narazila. Mohla jsem se proto zvesela pustit do šití. Šila jsem to po kouskách, ale za to jsem z každého upgradu kočárku měla fakt velkou radost. Nakonec jsem na kočárek ušila část stříšky, odnímatelný kryt síťového panelu (díky němu je stříška prodloužená a nepromokavá), potah madla, podložku, deku, brož a také jsem v prostoru pod nožičkami vymyslela kapsu, kam se krásně schová pláštěnka a deka.

Blíží se zima

Momentálně se už ochladilo a ruce na madlu kočárku začaly studit. Tak jsem jeden večer usedla ke stroji a ušila ještě rukávník, abychom mohli mít ruce hezky v teple.

Původně jsem si plánovala ušít ke kočárku také tašku, ale to jsem prostě nestíhala a vozím tašku, která prostě handmade není. Ale protože jsem vážně chtěla, aby mi ta taška ladila, na její přední kapsu jsem našila jelení látku a najednou je to dokonalý komplet.

Teď ještě zvažuji, zda ušít nánožník nebo jestli zimu „přečkáme“ s retro kočárkem, protože těch výletů v zimě vážně moc nebude. No uvidíme, jak se na to budu „cítit“.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂