Babí léto jako malované

babí létoJako máma jsem zjistila jednu podstatnou věc. NEPLÁNUJ! Jakmile něco totiž jako rodič naplanujete, je téměř stoprocentní, že to nevyjde. Téměř s jistotou alespoň jedno dítě někde chytí nějaký ten bacil nebo pro jistotu někde spadne a něco si rozbije či zlomí. A proto se člověk pak tak šíleně raduje z výletů, které vůbec neplánoval a jsou naprostou spontánní. Žíža dostal k narozeninám knihu Pod vodou/Pod zemí a uchvátila ho část a jeskyněmi. Prý by chtěl být jeskyňář.
„A nechtěl bys vidět opravdové jeskyně?“
„To tady v Čechách máme, jo? Chci!“
Takže obléct všechny děti, pobrat nějaký proviant a šup do auta směr jeskyně. A protože mne do jeskyní nedostanete ani násilím, já se šla s Růženkou projít po okolí a naši kluci zažívali své jeskynní dobrodružství. Honem ještě využít tohle krásné babí léto!

Až na vrchol!

Zatím co naši kluci si prohlíželi jeskyně, já s Růžou jsem se šly kochat panoramaty. Tenhle kočárek byl vážně bezva kauf. Vyjel pohodlně přes všechny ty kameny, terén zvládl na jedničku. Já se teda trochu zapotila, ale za to trochu mohlo i mé ustrojení, protože když jsme ráno vyjížděli, zdaleka jsem si nedokázala představit, že by se mi hodily letní šaty!

Člověk se někdy cítí šíleně unavený z té každodenní rutiny a má pocit, že zaplatit si lázně na dva týdny je málo. Pak ale nastane okamžik, který opět nečekáte. Při procházce začne mít dítě chuť na mléko a tak si sednete do trávy a své dítko nakojíte. To vám usne v náručí, vy jej položíte opatrně do kočárku a jen tak sedíte v té krásné přírodě, kocháte se krajem, ohřívá vás sluníčko a cítíte tu čistou vůni čerstvého vzduchu. Najednou jste sami se sebou, téměř v ráji, kde vás nic nerozptyluje. Žádné neumyté nádobí, žádné nesložené prádlo. Jen vy a ticho. Slyšíte svůj dech. A jen tak. Zničehonic. Za odměnu.
A protože celé okolí Koněpruských jeskyní je nádherné, když jsme se s kluky opět setkali, prošli jsme se ještě chvíli spolu. To už obě děti výskaly a užívaly si té nádhery kolem sebe. Podzim už klepe na dveře a pomalu zbarvuje přírodu svou kouzelnou paletou barev, ale počasí bylo ještě krásně teplé. Babí léto jako malované!

A do Koněpruských jeskyní se určitě ještě vrátíme. Líbí se nám nápad s „baterkovými pondělky“, kdy si jdete jeskyně prohlédnout po tmě pouze s baterkou, jako správní objevitelé. A to je něco, co Žíža bude muset zažít!


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂