O těšení

Jakmile se z vás stanou rodiče, přestane mít cenu cokoli plánovat. Jen co si totiž něco naplánujete (hlavně týká-li se to faktu, že chcete být na chvíli jen sami s partnerem), můžete strčit ruku do ohně, že se stane něco, díky čemu vaše plány prostě zkrachují.

My si teď s mužem naplánovali malý skromný výlet do Drážďan. Jakože když tedy máme těch pět let od svatby, že bychom si mohli na chvíli odfrknout bez dítěte, to na den i noc strčit babičce a dědovi, a jet si užívat (skoro) jako za mlada. Už jen fakt, že pojedeme dvě hodiny autem a já budu moci sedět manželovi po pravici a nepodávat neustále něco ke spokojenosti třetího cestovatele, mne nesmírně těšil.

A v tom byl ten problém. Těšili jsme se. Těšili jsme se, jak si budeme moci celý den povídat o normálních a běžných věcech, jak si večer lehneme do postele a nebudeme si muset zapínat chůvičku a vůbec, že se budeme moci v noci chovat alespoň trochu jako bezdětný pár. Ano, to byl ten problém. Dítě prostě vaše těšení se na cokoli, co se netýká i jeho, stoprocentně dešifruje a postará se o to, abyste zůstali s ním. Ano, naši výroční noc jsem moc nespala a ráno jsem byla unavená, jak jsem měla v plánu, ale bohužel ne z důvodů, jaké jsem si představovala. Celou noc jsme s mužem probděli a pečovali o dítě ve vysokých teplotách.

Sice jsem se na den a noc svobody těšila, ale tak to prostě v životě rodiče chodí. Celou noc jsem se hrozně bála, Žíža nebývá skoro nemocný a každá takováto kratochvíle mne naprosto odrovná a ochromí. A ten pocit štěstí, když se na teploměru neobjeví číslo děsící i čerty v pekle, ten stojí za to. Ať si všechny plány trhnou nohou. Hlavně, že se moje dítě směje a neblouzní. Nikdo netvrdí, že život rodiče je med. Není. Většinu času je to ta nejtěžší práce na světě. Nic ale nevyváží větu malého maroda: „Maminko, mám tě lád, ty jsi lostomilá!“. Všechen ten stres, únava, starostlivost a strach za to stojí. Stojí to za tuhle jednu větu!

P.S. Nebojte, nepřišla jsem o páté výročí zkrátka. Dostala jsem kytku, a protože je páté výročí „dřevěné“, manžel mi vyrobil na míru polici vedle lednice. Ještěže ty dva chlapáky mám.

razítko

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂