Období světel a světlíček

Je tu ta doba, kdy je tma téměř přes celý den. Alespoň přes tu část dne, kdy se s Žížou vrátíme ze školky. Přijdeme domů a už je čas svítit. Nám to nějak nevadí. Žíža všechny ty světýlka miluje. Zapalujeme svíčky a sledujeme jejich plamínky. Zapalujeme prskavky. Rozsvěcíme v oknech vánoční světýlka a dekorace. A pokud on sám může rozhodnout o tom, zda to bude zrovna svítit nebo ne, je úplně nejšťastnější. Je to takový náš pán světla.
lightstaxProto mne nadchnul nápad vyzkoušet Light Stax. Kostky jsou kompatibilní s kostkami Lego Duplo (kterého je u nás doma hromada). Lze tedy kostky zamíchat mezi vaše Lego kostky a stavět s nimi. To ale není to, v čem jsou výjimečné. Pokud kostky LightStax skládáte na sebe (musí být spolu spojené alespoň jedním spojem) a je-li alespoň jedna kostka v základně, tyto kostky svítí!

lightstax2

Už v krabici si můžete vyzkoušet, jak kostky svítí

Našeho malého okamžitě nadchly

Už jen zmínka o svítícím Legu ho nenechala klidným a ve frontě na poště pro tento kouzelný balík, byl celý rozrušený a nemluvil o ničem jiném. Doma krabici rozbalil a koukal na kostky jako na svátost. Ten den jsme o něm už nevěděli. Kostky různě kombinoval s Duplem, stavěl vše možné, občas se rozčílil, jak to, že nesvítí, když ale pochopil princip, že musí být kostky propojené LightStax mezi sebou, začaly jeho stavby mít nový rozměr. A skvělé pro něj je fakt, že si může stavět večer v posteli, když už je zhasnuto.

Základna má 4 módy svícení, první kostky rozsvítí, stejně jako čtvrtý mód, jen s tím rozdílem od prvního sám zhasne po čtvrt hodině. Druhý mód je takové blikání, trošku jako na diskotéce, třetí mód pomalu rozsvěcí a zhasíná kostky. Druhý i třetí mód se po čtvrt hodině také sami vypnou.Základna je na tři AAA baterie, lze dobíjet přes USB kabel (vše je součástí balení). Jediná nevýhoda základny je ta, že její spodek je hladký, nelze ji tedy „zacvaknout“ do Lego kostek. Což Žížu dost zklamalo, chtěl základnu „zacvaknout“ do vláčku, aby mohl po kolejích vozit velkou svítící věž.

lightstax3

V kostkách jsou led světýlka. Aby svítily, musí bát alespoň jedním spojem spojené s další kostkou. Alespoň jedna kostka musí být na základně, v které jsou baterky

Když jsem říkala manželovi, co jsem pro Žížu vymyslela, koukal na mne trochu jako na blázna, prý svítící kostky! Když ale viděl to jeho nadšení, které se ho neustále drží, musel uznat, že dost často i ta největší „blbost“ z našeho pohledu, je pro děti vážně super. A teď v „době temna“ tyto kostky  LightStax pokojíček rozveselily.

Naše Lega