Legohrátky

legoŽíža objevil naprosto skvělou věc. Lego.

Ano, už má doma hromadu Lego Duplo a miluje ho. Ale poslední rok vyndala babička s dědou lego po tátovi a strejdovi. A Žíža, byť mu byly jen tři roky, se do Lega zamiloval. Protože měl k dispozici spoustu krabic, které táta se strejdou za své dětství nashromáždili, objevil kouzlo a důmyslnost této stavebnice. A postupně přestával stavět táta to, co si Žíža přál, ale Žíža si začal stavět sám. Nejprve s pomocí, později sám.

Proto jsme mu s mužem v červnu, na Den dětí, koupili jeho první, opravdické (jak Žíža říká dospělácké) Lego. A pak jsme koupili další tátovi k svátku. A pak další na cestu na Lipno, aby se v autě neudil. A k narozeninám. No prostě máme doma už slušnou hromadu Lega.

Šťastný táta

Chtěla jsme se vám tu s tou naší sbírkou podělit. Ukázat jednotlivé stavebnice. Jejich promyšlenost. Ale nejde to. U nás doma nějak nic není složené jak má být, ale máme tu spoustu různých staveb, kterým rozumí jen Žíža. Ale je to super! A nejlepší na tom je, že se kluci vždycky zašijí spolu v pokojíčku a staví. Táta je šťastný, protože konečně může dostatečně uspokojit toho malého kluka, co v sobě chlapi mají. A za mnou pak už jen přiběhne Žíža a povykuje na mne, ať vezmu foťák a vyfotím, co složili. Tak vám tu těch pár krás představuji.

Lego je opravdu prima hračka. A ano, doporučovaný věk u Lego City (ten nejnižší, co jsem na krabici našla – liší se to komplikovaností stavebnice) je pět let. Žížovi jsou čtyři a už s ním válí jako ten největší mazák. První složení stavebnice vždy okoukne u nás, dále skládá podle návodu zcela sám. Takže pokud někdo máte obavy, zda vám dítě do Lega už dorostlo, nebojte se a zkuste kupit nějakou malou stavebnici (starter). Myslím, že pokud do Lega ještě dítě nebude dozrálé, ocení to jistě alespoň tatínek 😉 I když upřímně. K narozeninám dostal Žíža Lego Creator domy 3v1 a ty teda děsně baví mne!

Hádejte, co bude u nás pod stromečkem. Jak pro Žížu, tak pro tátu 😀 A třeba se mi jednou povede nafotit všechny naše stavebnice.

Naše Lega