Legohrátky

legoŽíža objevil naprosto skvělou věc. Lego.

Ano, už má doma hromadu Lego Duplo a miluje ho. Ale poslední rok vyndala babička s dědou lego po tátovi a strejdovi. A Žíža, byť mu byly jen tři roky, se do Lega zamiloval. Protože měl k dispozici spoustu krabic, které táta se strejdou za své dětství nashromáždili, objevil kouzlo a důmyslnost této stavebnice. A postupně přestával stavět táta to, co si Žíža přál, ale Žíža si začal stavět sám. Nejprve s pomocí, později sám.

Proto jsme mu s mužem v červnu, na Den dětí, koupili jeho první, opravdické (jak Žíža říká dospělácké) Lego. A pak jsme koupili další tátovi k svátku. A pak další na cestu na Lipno, aby se v autě neudil. A k narozeninám. No prostě máme doma už slušnou hromadu Lega.

Šťastný táta

Chtěla jsme se vám tu s tou naší sbírkou podělit. Ukázat jednotlivé stavebnice. Jejich promyšlenost. Ale nejde to. U nás doma nějak nic není složené jak má být, ale máme tu spoustu různých staveb, kterým rozumí jen Žíža. Ale je to super! A nejlepší na tom je, že se kluci vždycky zašijí spolu v pokojíčku a staví. Táta je šťastný, protože konečně může dostatečně uspokojit toho malého kluka, co v sobě chlapi mají. A za mnou pak už jen přiběhne Žíža a povykuje na mne, ať vezmu foťák a vyfotím, co složili. Tak vám tu těch pár krás představuji.

Lego je opravdu prima hračka. A ano, doporučovaný věk u Lego City (ten nejnižší, co jsem na krabici našla – liší se to komplikovaností stavebnice) je pět let. Žížovi jsou čtyři a už s ním válí jako ten největší mazák. První složení stavebnice vždy okoukne u nás, dále skládá podle návodu zcela sám. Takže pokud někdo máte obavy, zda vám dítě do Lega už dorostlo, nebojte se a zkuste kupit nějakou malou stavebnici (starter). Myslím, že pokud do Lega ještě dítě nebude dozrálé, ocení to jistě alespoň tatínek 😉 I když upřímně. K narozeninám dostal Žíža Lego Creator domy 3v1 a ty teda děsně baví mne!

Hádejte, co bude u nás pod stromečkem. Jak pro Žížu, tak pro tátu 😀 A třeba se mi jednou povede nafotit všechny naše stavebnice.

Naše Lega

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂