To nejlepší nám dává příroda: Přírodní kosmetika I.

přírodní kosmetikaPokud máte hodně citlivou pleť, snažíte se pro ni hledat to nejlepší. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, že to nejlepší mi dává příroda a pleti přírodní kosmetika. Sice mi ještě chvíli bude trvat, než domů zcela stoprocentně přírodní kosmetiku protlačím, jsem už na dobré cestě. A protože jsem poměrně konzervativní, když mne něco osloví, jsem tomu věrná.
A tak jsem od narození Žíži domů protlačila Weledu v podobě dětské kosmetiky. Značka Weleda vyrabí kosmetiku s respektem k přírodě. K výrobě používá přírodní suroviny, které jsou šetrně zpracovávány.přírodní kosmetika

Pro nejmenší

Popravdě jsem se u něj i Růženky snažila kosmetiku minimalizovat, protože dětská pokožka se o sebe umí postarat vcelku sama, ale někdy je třeba dítě chtě nechtě vymydlit, promazat, no prostě vyčistit a opečovat.
Takže u nás nejdříve byl olejníček do koupele, olej po koupeli, i bylinkové koupele. A takový olej na masáž bříška nám zachránil spoustu probdělých nocí.přírodní kosmetika Loni jsme s prvními slunečními paprsky objevili opalovací krém, na který nedám dopustit. Sice se hůř rozmazává a děti vypadají tak trochu jako umrlci, ale díky tomu vidíte, že jsou namazaní opravdu všude, kde je potřeba. Loni jsme opalovacím krém používali celé léto i v prosluněné Itálii a neměli jsme doma ani jednoho připečence.

K moři jsme navíc koupili 2v1 sprchový gel a šampon pro děti. Úplně původně jsme to koupili jen pro to, že je to dva v jednom, kvůli úspoře místa v kufru. Ale od té doby u nás v koupelně na poličce pro děti jiný šampon prostě nenajdete.

Rozmazlit se

A jak jsem postupně přikupovala kosmetiku dětem, začala jsem ji zkoušet i pro sebe. Ať už šlo o „skin food“, olej na vlasy, kondicionér (po letech jsem zase začala používat kondicionér, nic mi do té doby prostě „nesedělo“) nebo olej na celulitidu (nebo spíš proti celulitidě), moje citlivá pokožka tuhle švýcarskou kosmetiku přijala a nechala se hýčkat. 
Sice ještě nevím, zda mi celulitida zmizí, protože jsem hrozná a zapomínám promazávat pravidelně. Ovšem jen to samotné promazání kůži tak krásně zvláční a mám velmi příjemný pocit.přírodní kosmetikaA abych nepěla jen samou chválu, tak „skin food“ je super na spoustu věcí, zvláčňuje, pomáhá zbavit suchých míst, ale po kontaktu s atopákem má asi potřebu léčit, tak začne v prasklinách štípat a člověk si tu kožní „parádu“ ještě víc rozsápe. Ale vyjma téhle pihy na kráse dávám palec nahoru.
Prostě příroda je příroda a má velkou moc. A o tom, která přírodní kosmetika si mne získala dále, vám napíšu zase příště.