Superhrdina

superhrdinaA je to tady. Žíža a jeho superhrdina. Mé předsevzetí, že nebudeme doma mít nic, kde by byl potisk nějaké pohádky nebo že snad budeme mít přímo nějakého hrdinu doma, je ten tam.Žíža miluje Bleska McQueena. Musí ho mít všude. Na ponožkách, rukavicích, trenýrkách, tričku, čepici i kšiltovce a ta scéna v obuvi, že musí mít ty boty s McQueenem, co při chození svítí! No koupili jsme je, i když je to kýč, jak bič.
Já v sobě tohle nějak zpracovala a už mu dobrovolně i Bleska kupuju. Třeba teď plavky s McQueenem byly jasný „must have“ a větší radost čtyřletý kluk z plavek mít nemůže.
 

A tak jsme mu koupili s Bleskem i Lego

Duplo Žížu už moc netankuje (i když občas si k němu vleze, ale Lego City prostě vede) a tak jsme z kolekce „Cars“ objevili Lego Juniors. A jako super! Do teď jsme Lego Juniors přehlíželi, nějak nevím proč. Žížu velice baví klasické Lego. Už více než rok zpět si s ním začal hrát u babičky v Praze, ta měla schované velké krabice po manželovi. Žíža si tátovo Lego zamiloval a celé víkendy u babičky nedělal nic jiného, než si stavěl z Lega. Má šikovné prstíky 🙂 A tak dostal i domů své první Lego. Dostal ho jako dárek od ségry, když se  Růženka narodila. A od té doby se nám Lego doma extrémně rozmnožilo. Žíža někdy skládá podle návodu někdy dle vlastní fantazie.
A tu přišel kámen úrazu. Jakmile si Žíža postaví nějaký auťak podle své vize, při ježdění po bytě se pak auťák rozpadá. Žíža ještě úplně nezvládá vymyslet podvozek tak, aby auto přežilo jeho zběsilé jízdy. A v tomto směru nás Lego Juniors zachránilo. Kostičky už má stejně velké jako klasické Lego, jen některé jsou tak trochu „zjednodušené“, takže třeba podvozek u aut je vlastně jeden větší kus, na který přidáte kola a pneumatiky a pak pár dílků na karosérii. Tudíž, i když Žíža postaví svůj vůz, nerozpadá se a je u nás veselo. 
Miluju jeho hry s Legem. Ať už je vše postavené, tak jak má (o tom příště), tak i ty jeho turbovozy a extravagantní stavby. Lego je prostě jedna z mála hraček, které odpouštím to, že je z plastu a prostě ho už od svého dětství miluju!
A jaký superhrdina frčí u vás?

Naše Lega

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂