Velrybí příběh na jednom batůžku


velrybí příběhChtěla bych vám vyprávět příběh o jednom batůžku. O batůžku s velrybami. A o jedné moc šikovné mamince Martině.

Celé to začalo tím, že si ségra ode mne nechala ušít batůžek. Já na batůžky moc nejsem, radši mám kabelky. Když jsem ségře batoh ušila a viděla ho pak na jejích zádech, říkám si, že vypadá fakt pěkně. Ten si taky ušiju. Jenže jsem před sebou měla několik šicích projektů a taky jeden velký, nešicí. Čekala mne velká událost. Být podruhé mámou. A ušití batůžku se odsunulo na vedlejší kolej.
Jenomže Růženka byla naprosto zlaté miminko a já se i nadále mohla realizovat v tom, co mne baví. A protože jsem začala Růženku nosit v šátku, chtělo to něco na všechny ty její nezbytnosti a kabelka mi přišla méně praktická. Lepší je batoh na záda! A jasně, ušiju si ten, co má ségra. Ale z jaké látky, co?

A tady příběh o jednom batůžku pokračuje

Martinu, která šije a ilustruje pod značkou MMMoje znám už hodně dlouho a stejně dlouho sleduju její práci. Inspirovala mne k ušití hnízda pro Růženku a vůbec její tvorba je top! A velmi dlouho jsem tam koukala po výrobcích z její vlastní látky, z látky „Velrybí příběh“ z kolekce Sen Krále. Ta látka mne prostě uchvátila. A jednou v noci se mi zdál sen, že svůj batůžek jsem ušila z této látky. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, zda mám Martině vůbec napsat (zda to není velká troufalost) a potřebný kus látky si od ní koupit. Nakonec jsem si řekla, že kdo nic neriskuje, nic nezíská. A můj sen se mi splnil. Díky Martině mám něco tak speciálního, jak nikdo. DĚKUJI MOC Z CELÉHO SRDCE!Můj batůžek je ušitý úplně stejně jako ten sestry. Jen není 3v1, ušila jsem si jej prachobyčejně jako batůžek. Ale miluju jej. Vejde se do něj vše, co nutně potřebuji Růže vzít na návštěvu a ještě se tam nějaké to místo najde. Jak jsem dlouho batohy nenosila, teď mám tenhle stále na zádech. A pyšně jej nosím. Batůžek na němž je psán Velrybí příběh.

Skvělé nápady a šikovné ručičky

A pokud vás látka zaujala, koukněte se k Martině, třeba se vám z její tvorby něco také zalíbí! My máme doma milníkovou podložku, leporelo, úchopáčka a plakát. Designů látek má na výběr spoustu a navíc i porcelán! MMMoje autorská látka splňuje atesty a vše potřebné, aby se dala použít pro děti do 3 let. A ke každé látce i postavě na látkách má Martina na stránkách naspaný příběh, který můžete dětem přečíst před spaním.
„Ethien byl rád, že Lota nakonec zůstala po celou plavbu. Stala se dobrou společnicí, která ho i něco nového přiučila. Lota měla dlouhé husté růžové vlasy. Modré oči a tvářičky měla mírně narůžovělé. Dvě mořské hvězdy na prsou a místo nohou ploutev. Její ploutev měla modré šupiny a když se spolu později loučili, jednu šupinu mu darovala.“ Celý Velrybí příběh si můžete přečíst >>ZDE<<

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂