Ventspils

I když po příjezdu déšť neustával, neměnilo to nic na kouzlu tohoto města, kterému nechybí staré centrum, lesní nížiny a pláže, některé značené modrou vlajkou, která symbolizuje čisté životní prostředí a dobrou kvalitu vody. Naše procházka začala opět v přístavu podél jehož nábřeží jsme došli až k plážím. Cestou jsme míjeli sochy různých krav, co do velikostí a barev (připomnělo mi to jedno období v Praze, kdy město zaplnili téměř identické sochy skotu). Ta úplně nejznámější (tak trochu symbol Ventspils) stála na pobřeží nedaleko majáku velká, modrá, s čepicí. Pravda u moře to docela fouká, a tak holt jsou čepicemi vyzbrojeny i krávy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cesta k majáku (napravo si užívají pláže i kachny)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čepice je povinným módním doplňkem.

Navštívili jsme i Jūrmalas parks, kde si lze prohlédnout kotvy a informovat se o jejich původu nebo se projet vláčkem po úzkokolejce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jūrmalas parks

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vláček i s nádražím

Ve Ventspils je i hrad, ten jsem se zapomněla vyfotit, ale spíš než hrad bych to nazvala větší vila. A jelikož se blížila doba oběda, zamířili jsme zpět do centra.
Normálně to nedělám, ale tentokrát musím udělat výjimku a zmínit se o úžasné restauraci kterou jsme objevili hned u přístavu. Jednalo se o restauraci Zītari, která nás nejprve ohromila lákavým jídelním lístkem u vchodu. Jídelní lístek obsahoval především lokální suroviny, takže hlavně ryby, ale na své by si tu přišli i milovníci vepřového či kuřecího, grilovaných pochoutek nevyjímaje. Dalším příjemným překvapením (pro mně naprosto dokonalým) byl interiér. Obsluha byla perfektní, ale to nejdůležitější byla dokonalá úprava jídla. A to všechno za velmi příznivou cenu. Nemohli jsme jinak a museli si dát i dezert.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jídelní lístek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Restaurace Zītari

razítko2

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂