Černobílé teepee

Byla jsem oslovena, zda zvládnu ušít teepee. Zda to zvládnu, jsem nevěděla, ale zkusila jsem to. Chtěla jsem ho stejně šít našemu malému, tak co. A ušít teepee nemůže být přece tak těžké, vždyť jsou to jen trojúhelníky. No ne?DSC_0831Jsem žena, co si vše komplikuje. Jasně, že zvládnu ušít teepe, kde je základem pětiúhelník. Není to o nic jiné, než čtyřúhelník. Ve finále to je pravda. Ale po pravdě, čtvercový základ by byl mnohem jednodušší. Ne kvůli šití. Ale narýsovat si pravidelný pětiúhelník ve velikosti přesahující A4, byl celkem nadlidský úkol.
Majitelka teepee si jej přála pro syna a chtěla, aby v něm měl pohodlí. Dno teepe má v sobě vrstvu vatelínu, navíc je spodek dna ušit z nepromokavé látky. Lze tedy teepee klidně dát na zahradu, na vlhkou trávu a dítě bude v suchu. Tato textilie navíc neklouže např. na plovoucí podlaze, teepee díky tomu stojí „jako přibité“ a při zápalu hry nehrozí, že by se teepee pohybovalo po místnosti. Aby bylo uvnitř pohodlí, chce to samozřejmě pár polštářků. Při šití bílých povlaků jsem na bílé plátno vesele tiskala hvězdičky. Tiskátko jsem vyrobila z brambory a na plátno tiskala barvu na textil.
Vlaječky, které k tomu všemu ladí jsou samozřejmostí.
teepeeZda se mi to celé povedlo, to nechám posoudit ostatní. Na to, že jde o mou „teepee prvotinu“, se já osobně cítím spokojená.
A můžu se vrhnout do dalších. A zlepšovat se a zlepšovat.
Už se těším, až dokončím teepee pro syna, až bude mít doma on a psice zašívárnu. To bude paráda!
Škoda, že už nejsem dítě, jedno takové teepee bych taky brala…
DSC_0817razítko