Kolové sukně

„Neušila bys mi k té kabelce sukni?“ zeptala se mě ségra, když jsme plánovali její tašku naruby.„Co by ne, objednáme látky víc. Jakou si budeš přát?“
„Nějakou pěknou, vzdušnou. Asi kolovou!“
Tak tedy jo, není nic lehčího! Spíchla jsem ji. Trvalo mi to jen asi rok a půl než jsem se k tomu dostala. Samotná práce na sukni trvala fakt jen chvilku.
proprepiaf_006Ušila jsem ji dle tohoto návodu. Když jsem si sukni zkoušela a otáčela se v ní u zrcadla, muž mne zálibně pozoroval. Prý jak pěkná ta kolová sukně je. Taky si myslím, zvláště při tom otáčení! Fajn. Mám tu jednu látku, kterou jsem také použila na oboustrannou tašku. Do té látky jsem se zamilovala a věděla jsem, že si z ní budu chtít něco ušít. Naštěstí mi jí zbylo dost. Druhého dne jsem měla doma sukni i pro sebe.
proprepiaf_005Při tvorbě druhé sukně jsem si vzpomněla na látku, kterou jsem kdysi objednala na něco pro Žížu, když byl ještě malé miminko, ale nedošlo na to. Tu látku tu obdivovala Kryšpína, protože je ujetá na zelenou. A protože měla v létě svátek, spíchla jsem jí taky jednu.
proprekolovesukne1Všem se nám ty sukně líbí, jen otáčet se nesmíme s plnou razancí, i když kolemjdoucí chlapi by to ocenili. Jen ten vítr je opravdu zrádný!


razítko

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂