Těhotenské kraťasy a sukně

Jen co se mi začalo kulatit bříško, bylo mi jasné, že nakoupit těhotenské oblečení bude nezbytné.
Ovšem po návštěvě několika obchodů jsem byla vyloženě zklamaná. Buď neměli nic, co by se mi líbilo, nebo to měli za takovou cenu, až to nebylo pěkný. Koupila jsem si do začátku tedy jedny džíny, když byla ta zima, a doufala, že do jara si něco vyberu.
No nic moc jsem si nevybrala, spíš jsem začala nosit co jsem měla, trika a tak mám celkem „roztahovací“, koupila jsem pár obyčejných košilí, ale třeba o číslo větší. Naštěstí jsem byla v nejvyšší fázi těhotenství v létě, takže mne zachránily letní šatičky a sukně, které mám „na gumu“ a daly se hezky  sklouznout pod bříško. Přesto jsem se ale pokusila si něco pro sebe vyrobit.

Jako první jsem zkusila přešít džínovou sukni, kterou mám už léta a ze které jsem „trochu vyrostla“ už před otěhotněním. Poté, co se mi sukně povedla, jsem si ještě přešila staré kalhoty na těhotenské kraťasy. Tady jsem už i fotila postup, takže se do toho budoucí maminky můžete směle pustit 🙂50 (1)

Nejdříve jsem u kalhot odstřihla nohavice v délce, v jaké se mi to líbilo (+ nějaký ten cm na zapošití).50 (2)
 Poté jsem okraj zapošila, aby mi z něj nelezly nitky.50 (3)V dalším kroku jsem na nohavice přidala  krajku. Mám krajky moc ráda.50 (4)Pak jsem vystřihla půlkruh. Což je vlastně prostor pro bříško. Střih šel i skrz zip, takže po ustřihnutí jsem zip zašila, aby neujížděl, jezdce jsem totiž ustřižením odstranila. A teď trik s tím pružným popruhem (bílá látka). Nejlepší je použít na to nějaké staré a nepoužívané pružné triko. Tohle triko ustřihněte pod rukávy, zbude vám pak obdélník, nebo spíš taková „roura“. Nebo si můžete koupit náplet 🙂 Tuhle rouru vložíte do kalhot (dle obrázku) a přišijete. Zevnitř pak triko můžete ustřihnout podél švu. Nakonec do horní části trika všijte gumu, aby vám to z bříška nesklouzávalo.50 (5)
A máme na světě těhotenskou sukni, šortky, kalhoty, prostě co zrovna ve svém šatníku potřebujete a není to nic těžkého. Jen mít doma ty správné věci a nebo vědět, kde takové věci lacino koupit…
Přeju šťastné šití
razítko

#DIY

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂