Co bude u nás naježeno pod stromečkem

Člověk si musí šíleně namáhat mozkové závity, aby vymyslel, co bude pod stromkem naježeno. Protože nám prostě ke štěstí nic nechybí.

Jsme hrozně šťastní, vše podstatné máme a tak by nám docela stačilo jen se sejít u stromečku. Jenže děti prostě ty Vánoce prožívají jinak, těší se na stromek, světlíčka, Ježíška a – ruku na srdce – dárečky. A my těm našim radost udělat chceme, tak jsme vymýšleli, co jim pod ten stromek Ježíšek nadělí.

U Žíži je to jednoduché, dopis si napíše (nadiktuje tátovi) a tak nějak víme, s čím si hraje rád, jaké má zájmy. Takže třeba u Lega musíme spíš krotit sami sebe, abychom mu nenadělili všechno 🙂

naježeno

S Růženkou je to složité. Všechno má. Hračky po Žížovi, ty jí bohatě stačí a nám se nechce kupovat další upovídaná věc, kterou za pár měsíců beztak nebudeme potřebovat. O první Vánoce byly Žížovi tři měsíce, takže dostal jen symbolicky pár dárků, většinou oblečky. Růžence pod stromkem bude sedm měsíců, takže dárky ji už budou zajímat (hlavně ten papír, že jo), tak jí tam něco chceme dát. A taky proto, že Žíža dárky mít bude a bylo by takové hloupé, kdyby Růža nic moc nedostala (a mami, to Růža zlobila, že jí Ježíšek nic nedal?). A tak jsme jí něco málo vymysleli. A protože mám teď v předvánoční čas doma i Žížu, protože ze školky pořád tahá nějaký ten moribundus, tak nemám moc prostoru vám vše detailně nafotit, takže jen ilustrační obrázky a recenze budou po Vánocích, až to ti nezbedové vše ozkouší.

naježeno

Co bude naježeno pro Žížu:

Lego a rovnou ve dvou vydání. Teď Žíža miluje džungli a hledání pokladu. Potom miluje dinosaury, tak rovnou 3v1.

Malý hvězdář  – Naprosto skvělý počin ve spolupráci Pikle.cz a MK-life.cz. V létě jsme si o hvězdách hezky povídali, teď na zimní období ideální záležitost. Navíc vzdělávací, co víc si přát!

Stolní fotbálek – dárek nejen pro Žížu, ale vlastně i pro tátu. Žíža si už vyzkoušel velký fotbálek, bavil ho a šel mu, takž zmenšenou verzi letos najde pod stromkem.

Dřevěné koleje – evergreen na všechny Vánoce, svátky, narozeniny. Vždycky udělají radost, to se prostě nemění.

Knížky – letos jsem objevila naprostý poklad. Knížku – pohádku o železnici. Navíc parní mašinky a NENÍ to mašinka Tomáš 😀 Jde o knížku „Jak postavit železnici“ a já s tátou se už těšíme, jak budeme Žížovi z téhle nádhery předčítat. Pak jsem koupila převyprávěné „Staré pověsti české“, ať kluka trochu vzděláváme 🙂

Nu a nějaký ten měkký dárek tak taky najde, jen ať si kluk nemyslí!

Co bude naježeno pro Růžu:

Měkký dárek – těch bude mít Růženka nejvíc. Sice outfitů má po bráchovi hodně, ale něco s kanýrkem nebo v růžové variantě to prostě chce, že jo!

Textilní panenka – takový echt holčičí dárek. Panenku žádnou ještě doma nemáme a protože je Růženka ještě malinká, chtělo to nějakou měkkou. Objevila sem tuhle nádheru, do které jsem se na první pohled zamilovala. Navíc jde i o chrastítko. Tak snad se na ni bude usmívat i Růženka.

Dešťová hůlkaHůlka, ve které jsou korálky, které obracením vydávají jemný zvuk, připomínající kapky deště. Navíc děti zaujme, protože mohou pozorovat padající korálky.

Klávesy – nemám ráda zvukové hračky a máme jich doma minimum. Vyjma xylofonu, který miluji, protože na něj mohu dětem přehrávat melodie písniček. Xylofonu však chybí půltóny, takže jsem se rozhodla pro malé klávesy. Tyto klávesy hrají jen zvuky kláves, žádné štěkání, kvákání a zvonění. Prostě nic, co bych musela celý den poslouchat a z čeho by mi mohlo v blízké době hrábnout.

Zvukový strom – s největší pravděpodobností hračka pro všechny. A jedna z mála zvukových, které snesu. Prostě na vrch stromu hodíte kuličku a ta pádem dolů po listech „hraje“. Zvuk je to velmi příjemný, až relaxační. Nic co drásá nervy.

Snad děti dárky pod stromkem ocení, už se na ten Štědrý den opravdu těším.

A co plánujete naježit vy?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on google
Google

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂