Podzimní romantika

Byl krásný podzimní den. Byli jsme zrovna v Praze a tak jsme si udělali výlet na Petřín. Celá rodinka. Vyšlápli jsme si to nahoru (proč zrovna, když si vezmu kočár, ta blbá lanovka nejezdí?). Krásně se prošli, vyvětrali se, užili si sluníčka, božího výhledu na Prahu a vůbec, prostě super výlet.

Když jsme zahájili sestup dolů, protože slunce se už chystalo zapadat a potřebovali jsme se včas dostat domů a uložit děti, dostala jsem zničeho nic strašnou chuť na pivo (však to znáte, ne?). Tak jsme se tam stavili u Nebozízku a muž mi koupil pivo do kelímku. Chvíli jsme se kochali výhledem na zlatavým sluncem zalitou podzimní Prahu. V tu chvíli jsme slyšeli bouřlivý potlesk. Otočili jsme zraky za potleskem a viděli pár, jak se šťastně objímá.

„Co se to děje?“ ptá se zvědavě Žíža.

„Pán požádal slečnu o ruku, víš?“

„Řekla ANO!“ šťastně zvolal mladík a svou vyvolenou políbil. Všichni turisté byli nadšení a přestali svými smartphony fotit a natáčet tak nepřirozeně kýčovitou Prahu a začali dokumentovat a sdílet tenhle okamžik na internet.

No romantika jako prase!

A já tam tak stála, pivo v kelímku v jedné ruce a druhou rukou drncající kočár. Unavená výšlapem, strhaná mateřstvím. Vedla mne Žibřid pokládal tátovi jednu otázku za druhou. Tak trochu jsem jim to záviděla.

„Hezký místo pro žádost o ruku. A ještě mu k tomu fakt vyšlo krásný počasí, to je těžký říct ne,“ konstatuji. Jo, tohle už nikdy nezažiji. Sakra.

„To jo, ale kam se to hrabe na žádost o ruku doma v kuchyni v pyžamu. Romantický místo vymyslí každej!“ pousmál se na mne můj muž.

Ano, má pravdu. Tohle nemohlo být překvapení, protože kam se na tuhle romantiku hrabou americký romanťáky… A za pár let si sem půjdou zavzpomínat na tenhle okamžik a jedno dítě jim bude řvát v kočáře a druhé je bude vedle nohy tahat za svetr a klást jednu otázku za druhou. Tak to prostě je. 😀

A já těm dvěma přeji, ať jim to vyjde a ať to tam při stejném zlatavém západu slunce doprovázeným vůní spadaného listí za padesát let řádně oslaví.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email

Líbilo? Pak děkuji za sdílení 🙂